Odkud se berou? Za vše může nakažlivý vir!

Bradavice jsou výrůstky na kůži způsobené lidským HPV papilomavirem. Bývají velmi nakažlivé, častěji se rozvíjejí při oslabení imunitního systému organismu. Bradavice se přenáší buď z člověka na člověka, nebo u téže osoby z jednoho místa na druhé, vždy přímým kontaktem s infikovanou oblastí. Znamená to, že mezi obvyklá místa jejich přenosu patří koupaliště, veřejné sprchy, ale i prostory, kde se střídají různé bosé nohy, tedy šatny nebo koberce. Bradavicemi trpí 7 až 10 % celkové populace. Nejčastěji se vyskytují u dětí a dospívajících, a to v podobě tzv. bradavic pravých.

Bradavice pravé jsou na povrchu drsné a vzhledem připomínají květák. Obvykle se vyskytují na rukou, kolenech a loktech. Naopak na ploskách nohou se objevují tzv. plantární bradavice, poddruh bradavic pravých. Zanořují se do hloubky zrohovatělé kůže, takže mohou při chůzi bolet.

Co vás čeká u lékaře

5edf5389ec7a5obrazek.pngPrakticky existují dva druhy boje proti bradavicím: pod lékařským dohledem, nebo samoléčbou. Pokud se rozhodnete pro první variantu, pravděpodobně vás čeká kryoterapie, chirurgický zákrok, nebo konzervativní způsob léčby.
Rychlé odstranění, vyzkoušejte kvalitní samoléčbu.

Než se s bradavicí vypravíte k doktorovi, můžete vyzkoušet samoléčbu. Na domácí rady typu potírání česnekem nebo přikládání banánové slupky ale zapomeňte. Sice tím ušetříte, výsledek však málokdy stojí za to. Někdy svůj zdravotní stav naopak ještě zhoršíte, a to například tehdy, jestli budete bradavice podvazovat, ukrucovat nebo jinak násilně odstraňovat.
Vhodnější způsob, jak se zbavit bradavic, rozhodně představují samoléčebné prostředky z lékáren. Na trhu existuje řada produktů – zkuste například Wartner Kryoterapie 2. generace, který funguje na principu zmrazování a má tedy podobné účinky jako kryoterapie provedená lékařem. Aplikace výrobků bývá jednoduchá a efekt značný. Mnohdy zaberou již po prvním použití.

Také můžete vyzkoušet Wartner Pero na odstranění bradavic

Wartner Pero na odstranění bradavic bylo vyvinuto tak, aby nabídlo kompletní léčbu bradavic na bázi metody ošetření kyselinou. Ergonomický design pera s inovativním aplikátorem zajišťuje pohodlné a bezpečné použití kyseliny trichloroctové, která se během několika sekund vstřebává do bradavice. 

Výhody Wartner Pera

Ošetření perem je jednoduché a rychlé s okamžitě viditelným efektem. Působení na ošetřené místo je bezbolestné. Wartner Pero obsahuje 40% kyselinu trichloroctovou. Léčba je vhodná pro děti od 4 let, pero zakoupíte v lékárnách.

5edf53efaaab4obrazek.pngNenechte si bradavicemi omezovat život. Zbavit se jich je přece tak jednoduché!

Více informací na Wartner-bradavice.cz
5edf53660f399obrazek.png

Pomoc z přírody

Jednou z možností je také svěřit se do rukou přírody. Léčivé účinky vlaštovičníku jsou známé – bradavice stačí opakovaně potírat prýštícím mlékem. V žádném případě ale rostlinu nepožívejte, protože je jedovatá.

Reklama