Milé čtenářky, začíná léto, se kterým je spojeno mnoho zábavných věcí a krásný čas dovolených. Kromě zábavy ale teplé počasí přináší řadu rizik, se kterými se setkáváme na každém kroku. Také se více odhalujeme, nosíme volné oblečení, otevřené boty, chodíme naboso a vystavujeme části těla, které jsou většinu roku skryté. Začátkem teplých dní více jak jindy řešíme, že máme popraskanou pokožku na nohou, začínáme řešit mykózu nehtů, díky které jsou naše nehty deformované a nevzhledné. Nebo jen mění barvu, což je signál tohoto nepříjemného onemocnění. 

nohy

Navíc i mykóza v pokožce či nehtech má v létě lepší podmínky pro své šíření a množení.  Jako u všech plísňových nemocí platí, že čím dříve ji začneme řešit, tím lépe, a následně rychleji problém zvládneme. Neléčené a chronické plísně často vyžadují několikaměsíční a velmi důsledné léčení. Je třeba začít s řešením hned.

Proto jsme pro vás připravili letní speciál, ve kterém se budeme plísněmi pokožky a nehtů zabývat. Jak plísně, které ohrožují naše tělo, rozpoznat, jak se v nich orientovat a jak je léčit? Pokud mykózami netrpíte, přineseme vám rady, jak se jim bránit, jaká je nejlepší prevence. Počáteční projevy jsou totiž skryté a nenápadné, mykózu můžete mít, i když o ní nevíte. Nechceme vás ale strašit, naopak, v našem seriálu článků vám dodáme mnoho užitečných rad a pohledů, jak nad tímto houževnatým onemocněním vyzrát a jak se ho ideálně zbavit.

Pro dobrou orientaci jsme pro vás připravili speciální stránku www.nechciplisen.cz, kde najdete základní důležité informace, ostatní články najdete v rubrice zdraví, budou vycházet celé léto. Pokud by vás napadl nějaký dotaz, nějaký problém, který sami řešíte, napište nám na redakční email nechciplisen@zena-in.cz, vaším tématem se budeme zabývat.

Užijte si léto bez plísní, a pokud se s ní perete nebo ji během léta objevíte, u nás na stránkách najdete řešení. Vše na www.nechciplisen.cz.

Reklama