Milé čtenářky, začíná léto, se kterým se pojí mnoho zábavných věcí a krásný čas dovolených. Letní měsíce jsou sice symbolem pohody, ale i tak nás ohrožují některé nepříjemnosti.

Protože s příchodem teplého počasí začínáme nosit sukně a sandálky, víc než kdy jindy také řešíme vzhled svých nohou. Popraskaná pokožka nebo nehezky deformované, zažloutlé nehty s mykózou jsou tradičním letním strašákem. Pokožce nepřidá ani to, že se v tomto ročním období i více potíme. Musí se vypořádat s náročnějšími podmínkami než obvykle. A kožní problémy tak snáze vyplouvají na povrch.

pokožka

Náš speciál Nechci plíseň se bude letos kromě problematiky nehtů zabývat i mykózami, které postihují pokožku na různých částech těla. Že o tomto onemocnění zatím nemáte mnoho informací, ale chtěla byste se dozvědět víc? Pak se můžete těšit na řadu článků, které pro vás připravujeme ve spolupráci s několika odborníky.

Dozvíte se například, jak plísně ohrožující naše tělo rozpoznat, jak se v nich orientovat a jak je léčit. Pokud mykózami netrpíte, přineseme vám rady, jak se před nimi co nejlépe preventivě bránit. Počáteční projevy jsou skryté a nenápadné, mykózu můžete mít, i když o ní zatím nevíte. Nechceme vás ale strašit, spíš naopak. V našem seriálu článků si přečtete spoustu užitečných rad, jak nad tímto houževnatým onemocněním vyzrát a jak se ho ideálně zbavit.

Pro dobrou orientaci jsme pro vás připravili speciální stránku www.nechciplisen.cz, kde se dozvíte ty nejdůležitější informace. Ostatní články najdete v rubrice Zdraví, kde budou vycházet celé léto. Pokud budete mít nějaký dotaz či problém, který sami řešíte, napište nám na redakční email nechciplisen@zena-in.cz, vaším tématem se budeme zabývat.

Užijte si léto bez plísní, a pokud se s ní perete nebo ji během léta objevíte, u nás na stránkách najdete řešení. Vše na www.nechciplisen.cz.