Co jste nám poslaly do Velké letní soutěže? Sledujte Ženu-in, příspěvky budeme postupně vydávat!

Tak to byla nejlepší dovolená v Chorvatku!

Ale svého jezevčíčka jsem musela nechat u babičky na hlídání a s rodinou jsme autem vyrazili do Chorvatska. Vyrazili jsme brzo ránoj takže jsme dorazili už kolem deváté hodiny večer. Jenže to bylo právě špatný, že tak brzo, protože původně jsme měli přijet až další den kolem poledne!

Když jsme se byli zeptat na náš apartmán, jestli náhodou není už volný, měli jsme to marné, ti lidé tam byli až do dalšího dne do dopoledne, takže nám nezbývalo nic jiného než přespat v tom našem malém autíčku. Spalo se teda hrozně, ale do rána jsme to nějak přežili a šťastně se nestěhovali do našeho apartmánu.

Vykoupali jsme se v nádherném slaném moři. Večer jsme se šli projít, nakonec jsme skončili u restaurace a dali jsme si pizzu, když jsme se vrátili, šli jsme spát. Já pořád spala až do té chvíle! Protože jsem najednou ucítila něco mokrého a studeného na mém obličeji, otevřela jsem oči a nevěřila jsem, co tu dělá, přede mnou totiž stál roztomilý zlatý retrívr, který mě vzbudil a pak žebral o něco k jídlu. Měli jsme totiž otevřené dveře, protože tam bylo hrozný vedro. Tak jsme pejskovi dali salám.

Během dne jsem potom retrívra ještě několikrát zahlédla. A potom jsem se dozvěděla, že pes je majitelů pensionu a že se jmenuje Mark. Další dny mě Mark pořád ráno budil a loudil o nějaký kus salámu. Vždycky jsme mu dali. A jelikož se mi strašně stýskalo po mém jezevčíčkovi, který byl doma na hlídání u babičky, tak jsem měla aspoň jednoho pejska zatím u moře, byl to Mark. Měla sem ho ráda, byl moc hodný a poslušný doteď se mi po něm stýská, alespoň mám jeho fotky.

Díky Markovi to byla nejhezčí dovolená. A nikdy na ni a na Marka nezapomenu. A doufám, že tam zase někdy pojedeme, a Mark tam pořád bude. Loučení bylo smutné jak pro mě, tak pro Marka, chudák, další den tam našel úplně jiné lidi na našem apartmánu. Když už jsme z té nádherné dovolené byli doma, přivítal mě můj jezevčík Pegi, a pak už jsem nebyla tak smutná, že Marka možná už nikdy neuvidím.

Příští rok se tam chystáme, moc se těším, protože tam jsem prožila tu nejhezčí dovolenou, a babička mi řekla, že mi pořídí zlatého retrívra, který se bude jmenovat Mark.

denomenka