Nenechte si ujít festival Letní shakespearovské slavnosti, největší shakespearovskou divadelní přehlídku pod širým nebem.

Letošní festival Letní shakespearovské slavnosti proběhne od 23. června do 4. září v Praze, Brně, Ostravě, Olšanech (na farmě Bolka Polívky) a na Slovensku. Na programu je celkem osm Shakespearových her, naplánováno je 139 představení. 

Letní shakespearovské slavnosti jsou nejstarší a největší shakespearovskou divadelní přehlídkou pod širým nebem v Evropě. Podnět k uspořádání letní divadelní přehlídky přišel začátkem 90. let od tehdejšího prezidenta Václava Havla. Ten vyzval umělce, aby na Pražský hrad přilákali co nejširší veřejnost. Jednou z tradičních kulturních akcí jsou na Hradě od té doby právě Shakespearovské slavnosti, pořádané na nádvoří Nejvyššího purkrabství pravidelně od roku 1994.

Jako svou hlavní novinku festival představí hru režiséra Daniela Špinara Zkrocení zlé ženy s Tatianou Vilhelmovou v roli Kateřiny a Romanem Zachem v úloze Petruchia.

vilhelm

Dále budou na programu i osvědčené, žádané tituly: hra Jindřich IV. s Janem Dolanským, Norbertem Lichým a Ladislavem Mrkvičkou a Veselé paničky windsorské s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou.

jindrich

bolek

Pražskou premiéru bude mít komedie Oko za oko - niečo za niečo s Ivanou Jirešovou, Martinem Trnavským a Richardem Stankem. Na derniéru se tu naopak chystá letos Antonius a Kleopatra v podání slovenských herců.

niečo

antonius

Na programu nebude chybět ani největší milostný příběh všech dob Romeo a Julie s Terezou Dočkalovou, Markem Holým a Jitkou Smutnou.

romeo

Vstupenky v předprodeji síti Ticketportal

Více informací na www.shakespeare.cz

Nenechte si ujít festival Letní shakespearovské slavnosti, největší shakespearovskou divadelní přehlídkou pod širým nebem

Reklama