drinkLéto je pro většinu lidí časem vytouženého odpočinku a slunění. Ale mnohou z nás hned v následující vteřině napadne: „Léto ano, ale do plavek v žádném případě.“ Tak začíná strastiplná cesta ke štíhlosti, které se snažíme dosáhnout všemi možnými způsoby, dietou a cvičením počínaje, zázračnými krémy konče. Razantní omezení přísunu kalorií však právě v horkém počasí představuje velmi zrádné řešení, podobně jako nedostatek tekutin.

Tekutiny jsou základ

Letní sezona spojená s vysokými teplotami s sebou přináší specifické požadavky na správný pitný režim a také stravování, a to i v případě, že držíme redukční dietu. Lidské tělo obsahuje přibližně 70 % vody. Optimální přísun tekutin je u každého individuální, ale v průměru se pohybuje od 2 do 2,5 litrů denně. To však zdaleka neplatí při vyšších teplotách a sportu, pak je doporučené množství tekutin až dvojnásobné. Každá z nás si zažila neidentifikovatelnou bolest hlavy či letní únavu, protože jsme prostě zapomněly pít. Proto je dobré doplňovat tekutiny, i když zrovna „neumíráme žízní“.

Jen pít nestačí

Už se vám také stalo, že jste si celý den říkala: „Nemám hlad, nemám hlad,“ a večer potom vyluxovala celou ledničku? Kila pak letí nahoru sama. Pokud se chceme cítit dobře i v plavkách, rozhodně bychom si neměly naordinovat úplnou hladovku. Nejlepších dlouhodobých výsledků lze dosáhnout trvalou úpravou jídelníčku a konzumací malého množství potravin několikrát denně, ideálně po dvou až čtyřech hodinách. Léto přímo vyniká drinkpestrostí sezonních potravin. Ve vyváženém dietním jídelníčku by proto neměly chybět jednoduché potraviny bohaté na vitaminy - zelenina, ovoce, bílé maso nebo ryby. Snažme si vyhnout sacharidům, které jsou obsaženy v přílohách a sladkostech. Pokud máte neodolatelnou chuť na něco sladkého, sáhněte raději po banánu nebo si třeba dejte lahodné Smoothie.

Mějte připravenou první pomoc

Pokud Vám nezbývá čas dát si k obědu váš oblíbený salát, skvěle Vás zasytí zeleninové či ovocné šťávy plné vitaminů. Novinkou v tomto ohledu je například ovocná dřeň Smoothie firmy Hello s příchutí Černý rybíz/Banán nebo Mango/Maracuja, která obsahuje jak antioxidanty a vitaminy, tak potřebnou vlákninu a tekutiny. Díky speciálnímu balení Hello Smoothie ani nemusíte skladovat v ledničce, nápoj se krásně vejde do kabelky nebo si ho můžete přibalit do batohu na letní výlet.