Letní prázdniny začaly a Češi se vydávají na rodinné dovolené se svými ratolestmi. Cestování dává dětem nové pozitivní psychické i fyzické impulsy. Čistý vlhký vzduch, moře a letní radovánky napomáhají ke zlepšení zdravotního stavu dětí a k celkovému rozvoji dětské osobnosti. Podle čeho vybrat místo pro rodinnou dovolenou tak, abyste nemuseli slevovat ze svého standardu a zároveň daná lokalita odpovídala potřebám vašeho dítěte? Dobrou zprávou je, že existují lokality a hotely, kde kompromisy jdou stranou a jak vy, tak vaše dítě si užijete spokojenou letní dovolenou.

„Při výběru rodinné dovolené se vždy informujte o možnostech dané destinace a zjistěte infrastrukturu a charakter resortu. Ze zkušenosti mohu říci, že rodiče obvykle nejčastěji zajímá, zda jsou k dispozici kluby pro nejmenší nebo animační programy určené pro děti, případně jiné volnočasové aktivity. Nelze opomenout ani bezpečnostní faktor, a to jak kvalitní a dostupnou akutní zdravotní péči, tak i politickou situaci v zemi,“ komentoval hlavní kritéria při výběru rodinné dovolené David Eder, generální ředitel Exclusive Tours.

  • Při volbě dopravního prostředku vycházejte ze vzdálenosti a dostupnosti cílové země. Pro přímořská letoviska je ideálním prostředkem letadlo, nejlépe pak přímý let. Na co všechno je třeba pamatovat:
  • Již při rezervaci dovolené zmiňte informaci, že cestujete s dětmi a uveďte jejich stáří. Většina leteckých společností nabízí i nadstandardní služby, jako jsou postýlka či dětské jídlo. V případě, že někdo z rodiny trpí alergií na nějaké potraviny nebo má speciální dietu, je vhodné toto také zmínit.
  • Před cestou na letiště se informujte telefonicky nebo online o případných zpožděních či zrušení letu. Eliminujete tím dlouhé čekání, což oceníte vy i vaše děti. Cestování s kočárkem není žádný problém, pohodlně s ním dojedete k letadlu, kde jej předáte palubnímu personálu. V cílové destinaci bude připraven opět u dveří letadla.
  • Během letu se doporučuje teplejší oblečení a dostatek tekutin. U malých dětí je vhodné kojení či dudlík, u starších pak bonbón, žvýkačka či svačinka při startu a přistání. Na kinetózy pomáhají léky, příznivý je i účinek některých léků proti alergii. Významnou prevencí je dobrá pozice v letadle, a to sedadlo u okénka.
  • Cestujete-li se svými domácími mazlíčky, vždy se informujte u organizátora vaší dovolené o možnostech leteckého dopravce či o požadavcích týkajících se očkování. Současně je nutné si ověřit, zda vámi zvolený hotel umožňuje jejich ubytování.

„Dovolená je synonymem pro odpočinek, který všichni rádi dedikují své rodině a svým zájmům, aniž by slevili ze svých nároků. Při výběru resortu si nechte poradit od odborníků, kteří dle vašich požadavků doporučí vhodné destinace a resorty. Rodina s malými dětmi ocení klid a dětské koutky. Naopak teenageři budou vyhledávat spíše rušnější prostředí a sportovní vyžití,“ dodal David Eder.

Vytipovali jsme pro vás 3 různě orientované evropské destinace, vhodné pro pobyt dětí a zároveň poskytující možnost realizace dospělým. Pokud chcete trávit svou dovolenou aktivně, či jen relaxovat a odpočinout si od všedních starostí, jistě vám tyto tipy pomohou s výběrem. 

Destinace: Portugalsko, Algarve

Martinhal Beach Resort & Hoteldovolená

Resort nabízí ubytování pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií. Oblíbený je koncept bydlení, který umožňuje vychutnat si pohled na oceán přímo z pohodlí pohovky. Přilehlá pláž je větrná, ale bez vln, což ji činí ideální pro kitesurfing a windsurfing. Pro koupání dětí je vhodný zejména zvolna klesající břeh. Hotel disponuje třemi dětskými kluby pro různé věkové kategorie.

dovolená

Destinace: Řecko, Kréta

Grecotel Creta Palace

dovolená

Hlavní budova a bungalovy obklopují stále zelené zahrady, které resortu dodávají svěží atmosféru. Aktivní dovolenou si užijete na tenisových kurtech, do vnitrozemí pak můžete vyjet na horských kolech a to i v případě, že cestujete s dětmi. Ty si totiž zatím mohou pod dohledem personálu zaskotačit v dětském klubu se dvěma bazény – jedním pro nejmenší a druhým se skluzavkami. Třetí a největší bazén v resortu je napuštěn slanou vodou, ačkoli by byl hřích vynechat pláž oceněnou modrou vlajkou. Zdravý pobyt umocňují čtyři restaurace s pokrmy z čerstvých lokálních surovin, pocházejících z vlastní farmy.

Destinace: Kypr

Anassa

V resortu položeném na jedné z nejkrásnějších pláží západního pobřeží Kypru budou spokojeni hosté citliví na soukromí. Ubytovat se zde totiž můžete například v nejvyšším třetím patře hotelové budovy, kam vyjede výtah jedině při použití speciálního klíče. Tímto typem ubytování disponují tři apartmá - Anax, Aphrodite a Adonis. Při společném pobytu s dětmi a prarodiči nebo přáteli si tak pro sebe můžete vyhradit celé patro. Dospělí ocení členité lázně, připomínající římské paláce. Děti jsou hýčkány v klubech pro nejmenší i dospívající, jakož i v restauracích s dětskými menu.

www.exclusivetours.cz

Reklama