Jsou tu stále s námi a každé léto vystrkují růžky, totiž výšky – výšky hlasitosti. Hrají je rádia, objevují se v televizi, slyšíme je na koupališti, nebo jen při posezení na zahrádce u nějakého restauračního zařízení. Volají jednoznačně – je tady léto, tak užívejte a hodujte!  

Sabrina - Boys (Summertime Love)

Skladba, kterou slyšíte snad na každém koupališti u kiosku s chlazeným pivem. Nelze ji přeslechnout, nelze jí utéct.

Italka zaoblená na těch správných místech si zajistila téměř diskotékovou nesmrtelnost, když v roce 1987 neváhala k svému letnímu popěvku připravit video klip a la mokré tričko.

Chytlavá písnička se usídlila na pevné pozici v letních barech a hotelových diskotékách duc duc. A zatímco na Neposlušné tenisky Lucie Bílé si vzpomene už málokdo, neposlušné plavky, které Sabrině slézají při hrátkách v bazénu, nás zřejmě budou pronásledovat ještě hodně dlouho.

Kaoma - Lambada

Píseň, která svou jednoduchostí a chytlavostí (zvláště ve spojitosti s alkoholem) způsobuje každé léto hodně velkou kalamitu (smích).

Ne, vážně. Asi málokterá skladba se může pochlubit tím, že roztancovala tolik lidí. A dokonce i takových, kteří by to v životě do sebe neřekli. Inu, léto je čas zázraků.

  • Ale abychom nelovili jen v cizím rybníčku. Také česká, resp. československá hudební scéna se může pochlubit několika slušnými kousky. A dva z nich mají dokonce stejný název...

Karel Zich - Léto, jak má být

Zpěvák s hlasem krále (Elvis Presley) nás opustil bohužel příliš brzy, ale jeho skvělé písně žijí dál. A tohle je jedna z nich.

Pohodová hudba od Stanislava Chmelíka a ryze letní text Michala Bukoviče v dokonalé souhře s charismatickým zpěvákem – za mě palec nahoru.  

Karel Gott - Léto, jak má být

O tom, že každý má trochu jinou představu o létě, jak má být, svědčí stejnojmenný hit z repertoáru Karla Gotta.

Převzatá píseň (Working My Way Back To You) obohacená o český text fenomenálního Zdeňka Borovce neurazí snad nikoho ani po více než třiceti letech od svých nejslavnějších dní...

A na závěr jedna moje osobní…

Lenka Filipová - Prý se tomu říká láska

V roce 1984 jsem také chodila na plovárnu Džbán, ale tuhle píseň jsem poslouchala z tranzistoráku na zápraží jedné moravské chalupy. Hráli ji totiž doslova celé léto…

Tak tohle je moje léto...

Reklama