5b5706f488872obrazek.png
Letní Rakousko: Vyzkoušeli jsme region Wipptal!

My jsme se začátkem léta vydali do Rakouska, do míst blízko hranice s Itálií, kousek od brenerského průsmyku. Okouzlil nás tyroslký region Wipptal se svými malebnými údolími. Tento region leží uprostřed pohoří Zillertaler Alpen a Stubaier Alpen.
Je to ráj pro pěší turisty, ale i pro ty, kdo si zamilovali horská kola či kola s elektrickým pohonem. V létě se tady dá využít více než 500 kilometrů značených turistických stezek všech stupňů obtížnosti, dvě ferraty a nespočet cyklotras.
Více na https://www.wipptal.at/en/wipptal-cz/
5b57072a18bc3obrazek.png
My jsme si tady udělali několik výletů, o kterých vám ráda napíšu. Objevili jsme nádherné horské jezero Obernberger See. Bydleli jsme totiž v malebné vesničce Obernberger am Brenner, cesta k jezeru začíná od místního kostela a trvá necelou hodinku pěšky. Jezero leží v nadmořské výšce 1590 m.n.m. a skládá se ze dvou částí, které jsou oddělené hrází. Jezero můžete obejít, kolem obou vodních ploch vede malebná nenáročná stezka.
5b570b807d3dbobrazek.png
5b5707800b408obrazek.pngKdyž se porozhlédnete kole sebe, vidíte nádherné štíty, kam vedou horské cesty, nejčastěji až na vrchol, kde stojí památný kříž označující vrchol hory. Většinou je to výlet na celý den, nádhernou krajinou, prudkým i pozvolným stoupáním. My jsme si vybrali hory Nösslachjoch (2231 m) a Eggenjoch (2282 m), část cesty nám zkrátila cesta osmimístnou lanovkou Gondelbahn Bergeralm z místa Steinach am Brenner.
Více na http://www.bergeralm.net/bergbahnen-bergeralm/

Myslím, že místa, která jsme vyzkoušeli, mohu doporučit, je to tady opravdu krásné a máte možnost si vybrat podle svých možností a fyzické kondice výlety a túry, které vás budou bavit. Také si užijete skvělé místní jídlo, já jsem se nemohla nabažit sýrových osmažených knedlíků, které se zde dávají buď do horkého vývaru, nebo na talíř se zeleninovým salátem. Je to velká dobrota!

Náš tip na ubytování: ve vesničce Obernberger am Brenner  je velmi příjemný rodinný čtyřhvězdičkový Almis Berghotel, v horském stylu, kde se dobře najíte a budete mít kvalitní péči. Jestliže máte rádi saunu, pak ji najdete v suterénu hotelu. Jeden z číšníků mluví česky, rád vidí své krajany, se kterými si může popovídat.
5b57079665068obrazek.png

Kontakt: https://www.almis-berghotel.at/
Almis Berghotel Außertal 30, 6157 Obernberg am Brenner,
Rakousko info@almis-berghotel.at
5b5707d76d1fbobrazek.png
V regionu Wipptal se nebudete nudit ani v zimě. Můžete využít malé, ale příjemné lyžařské středisko s moderními lanovkami a perfektně upravenými sjezdovkami (29 km). Běžkaři si užijí 70 kilometrů běžkařských tras v překrásné krajině. Skialpinisté a milovníci sněžnic ocení lehké i náročné vysokohorské trasy.

Více na https://www.wipptal.at/en/wipptal-cz/

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama