Měnily se maminky a dcery, měnily se sestry - kamarádky se zatím ještě nepřihlásily, natož dvě čtenářky, které se před líčením neznaly.

Žádná žena v jejich okolí o soutěž zájem neměla, a tak jsem prostě přidělila jednu druhé: vysokou blondýnu s nickem Mona a malou brunetku Jiřinu. A třeba se po včerejšku díky společnému zájmu kamarádkami i stanou - co já vím? Dámy totiž spojuje láska k líčení, ale ani jedna se této profesi nevěnuje. Prozradím, že obě už překročily padesátku.

Jiřinku znáte z článku Jakuba D. Kočího (ZDE), a jak vidíte, za dva a půl roku nezestárla ani trošičku. Nikdo by jí nevěřil, že se pyšní již čtyřmi vnoučaty. Navíc postavu by jí mohla závidět lecjaká dvacítka.
Mona má též dvě děti, sice dospělé, ale zatím studující. Nedávno absolvovala velice náročné a těžké období, přesto nikdy neztrácela optimismus a energii. Moc ji za to obdivuju a přeju jí, aby na nI v budoucnu už jen a jen svítilo sluníčko - zaslouží si to - sama takové „sluníčko“ totiž je!

Obě ženy mají společné ještě něco: představují typ, kterému říkám „vizážistický oříšek“. Mona má oči velmi daleko od sebe a navíc nosí brýle „plusky“, které oči zvětšují, takže je nutno při líčení postupovat opatrně. Jiřinka má oči pro změnu velmi blízko sebe - přímo roztomile exoticky. Posuďte samy na snímku bez nalíčení:

proměna

A tak se pustily holky do práce - pěkně jedna do druhé!

proměna

proměna

Radila jsem minimálně, tentokrát vlastně vůbec - barvy a postupy zvolily samy, takže jsem jen asistovala podáváním štětců.
Tady máme výsledek a těším se na ohodnocení práce Mony a Jiřinky

proměna

Příště změníme opět čtenářky zralejšího věku, stejného křestního jména, ale rozdílného barevného typu. Na řadu přijdou dvě bývalé kolegyně - těšte se!

Čtěte také:

Reklama