64ad43cc90e02obrazek.png
Foto: Shutterstock

Macarena – Los Del Rio
Taneční song, který nesmí chybět na žádné party, diskotéce ani na svatbě, je Macarena z roku 1993 od španělského dua. Výhodou je, že ho každý zná a to dokonce i taneček, který se na něj tančí. Pravdou je, že buď tento hit milujete, nebo nesnášíte. Jak to máte vy?


Despacito – Luis Fonsi feat. Daddy Yankee
Věděli jste, že původní verze Despacita nepochází od kanadského zpěváka Justina Biebra? Ten song přezpíval v remix verzi tři měsíce poté, co ho slyšel na svém turné. V létě roku 2017 snad nebyla část světa, která by Despacito neznala a neexistovala party, na které by píseň nezazněla.


Summer Nights – John Travolta & Olivia Newton-John
Legendární píseň z filmu pomáda, který se v podstatě celý odehrává během léta, nesmí chybět ani letos. Je neuvěřitelné, že spatřil světlo světa roku 1978 a stále trhá rekordy a stále se objevuje v žebříčcích a dokonce se umístil v seznamu nejlepších letních hitů vůbec.


Žijeme len raz – Robert Burian feat. Ego
Před 11 lety se uchytil slovenský motivační song Žijeme len raz a jeho úspěch stále neutichá. Je stále oblíbený zejména mezi mladými lidmi a nechybí na žádné party, na vodě nebo v klubech.


Ahoj, Léto – Hana Zagorová
Abychom zařadili také něco českého, vybrali jsme legendární hit z roku 1985 od Haničky Písničky. Text složil Pavel Žák a hudbu Karel Vágner. Tak ahoj léto, ahoj prázdniny!


Tattoo – Loreen
Letos je hitem i nový song od švédské vítězky Eurovision Song Contest 2023 Loreen, která zabodovala s písní Tattoo. Písnička byla vydána na konci února letošního roku a po výhře soutěže někteří kritizovali píseň i nefér situaci. To se časem ustálilo a nyní zůstává jen oblíbená melodie, kterou si pouštějí po celém světě. Zařadíte jí i vy do vašeho letního playlistu?


Cruel Summer – Taylor Swift
Očekává se, že songem, který bude spojen s létem 2023, bude právě Cruel Summer od Taylor Swift. Aktuálně se nachází v první pětce celosvětově nejpřehrávanějších hitů na Spotify, přičemž každým dnem se pořadí lehce mění, ale tato píseň stále zůstává na vrcholu. Paradoxně je stará už tři roky. Líbí se vám?


Zdroj: YouTube, Spotify, Wikipedie

Dance The Night – Dua Lipa

Nejnovější hit od anglické zpěvačky patří k soundtrackům k novému filmu Barbie. Dua Lipa si v něm přímo zahrála, a to Barbie mořskou pannu. Single je měsíc venku a už má přes 54 milionů zhlédnutí.

Čtěte také:

Reklama