V létě, kdy dozrává mnoho druhů ovoce, jezdíme na chaty a užíváme si dovolené, je ten pravý čas na pečení lahodných koláčů a zákusků.

MORA

Například rybíz, který najdeme téměř na mnoha zahradách u nás, udělá z každého koláče doslova kulinární zážitek. Velmi oblíbená pro svou osvěžující chuť je také rebarbora nebo-li reveň, kyselá zelenina, která pochází původně z Asie. Rebarbora, stejně tak jako rybíz, je plná vitamínů. Obsahuje provitamin A, vitaminy B, zbavuje tělo škodlivin, posiluje svaly, nervy a kosti. Také pomáhá při hubnutí, protože na sebe váže tukové látky. Ale největším přínosem rebarbory je vysoké množství vápníku, takže kromě požitku z dobrého koláče má i mnoho prospěšných účinků na naše zdraví. A hlavně, co by byla odpolední káva bez sladké tečky?

MORAPokud se chystáte na letní pečení, základem je samozřejmě dobrý sporák. Sporáky české značky MORA, mají mnoha letou tradici výroby, která sahá až do roku 1825, kdy Josef Zvěřina založil v místě, které nazval Mariánským Údolím, hutní výrobu a začal vyrábět poctivé a kvalitní výrobky pro domácnosti. V roce 1926 byla výroba rozšířena na velké přístroje pro živnostníky, jako byly pečící skříně pro cukráře, kotle, udírny a tak dále, od toho samého roku se také začalo užívat nové logo MORA.

V nabídce společnosti MORA naleznete plynové, kombinované nebo elektrické sporáky v několika barevných provedeních: bílá, hnědá, nerez. Příklop může být kovový či skleněný. Můžete si tak vybrat sporák, který se vám bude nejlépe hodit do vaší kuchyně a nejlépe splní i vaše technické požadavky. Sporáky MORA jsou skutečně spolehlivými partnery s dlouho životností a jejich nespornou výhodou je také dobře dostupný servis na celém území České republiky. Značka MORA je zárukou kvality s tradicí za dostupné ceny.

Více informací najdete na www.mora.cz.

Nechte se inspirovat novým volněstojícím sporákem MORA KS 957 MW1 a krásnou novou troubou VT 559 MX.

Reklama