Horké dny plné slunce se nevyhýbají ani letošním letním měsícům a příjemné ochlazení by tak rozhodně nemělo chybět doma ani v kanceláři. Klimatizace a ventilátory patří mezi oblíbené pomocníky, kteří příjemně rozproudí vzduch, sníží teplotu i zbaví rozpálené místnosti nepříjemné vlhkosti. Ochladit se ale můžete i domácím nanukem.

Svěží vánek

„V poslední době si naši zákazníci oblíbili především sloupové ventilátory značky AEG, které mají nenápadný a elegantní design. Pozadu ale nezůstávají ani klasické stolní ventilátory a mobilní a vestavěné klimatizace,“ říká produktový manažer Pavel Janů z Euronics.Ventilátor AEG VL 5569 LB

Oceňovanou výhodou ventilátorů jsou nízké pořizovací a provozní náklady i jejich snadná, téměř nulová údržba - stačí z mřížky a lopatek opatrně setřít prach vlhkým hadříkem (VL 5569 LB, přístroj kombinovaný se zvlhčovačem vzduchu vytvoří velmi příjemné klima a to nejen v místnosti, ale třeba i na terase, cena 2 999 Kč). Při výběru přístroje nejen do kanceláře je pak nutné si vždy dát pozor na jeho hlučnost, která dokáže zastínit veškeré pozitivní přínosy. „Mnoho zákazníků věří, že ventilátor je „zdravější“ než klimatizace. U obou zařízení však velmi záleží na jejich správném používání,“ upozorňuje Pavel Janů.

Jak by tedy měl být ventilátor nastaven, aby nezpůsobil bolest hlavy, nachlazení nebo dokonce zánět spojiveknj či středního ucha? „Nikdy by neměl mířit přímo na hlavu a měli bychom cítit pouze příjemný vánek,“ dodává. V prodejnách Euronics naleznete širokou nabídku ventilátorů rozmanitých designů i funkčních vlastností (VL 5617 RED, designový ventilátor, cena 1 199 Kč).

jPokud se rozhodnete zainvestovat do klimatizace, rozhodně neuděláte chybu. Vhodnější je pro prašné a vlhké prostředí a ocení ji i alergici. Na rozdíl od ventilátorů totiž klimatizace nevíří prach a navíc dokáže místnost zbavit nepříjemné vlhkosti. Některé vyšší modely nabízejí i možnost topení, tudíž je možno je využívat celoročně. Velkou pozornost ale vyžaduje její údržba – pravidelné čištění a výměna filtrů je naprostou nutností, odmění se ale opravdu čistým vzduchem bez prachových částic a alergenů.

„Mobilní klimatizace nabízí flexibilní možnost umístění podle potřeby i nižší pořizovací cenu oproti vestavěnému řešení,“ popisuje Pavel Janů. „Vestavěné klimatizace s vnitřní a venkovní jednotkou jsou oblíbené spíše do novostaveb a kanceláří, naopak mobilní klimatizace si častěji vybírají zákazníci domů, případně do menších firem sídlících ve starších budovách,“ dodává. Například mobilní klimatizace Electrolux EXP12HN1W6 (cena 11 990 Kč) je tichá, účinná a úsporná a disponuje dvojvrstvými filtry, které zajišťují svěží a čistý vzduch po celý parný den. Nabízí možnost odvlhčování ale i topení. Lze ji tedy využívat celoročně.

Domácí zmrzlina a zásoby na zimu

Zpracování letní úrody je mnoho práce, kterou obvykle oceníme až v chladnějších měsících. Domácí zavařeniny a džemy totiž jen tak něco nepřekoná. „Pokud zavařujete neradi, úrodu zamrazte nebo část usušte. Pro uchovávání většího množství potravin jsou vhodné samostatně stojící mrazničky, které nabízíme v mnoha velikostech – od 34 do 495 litrů,“ říká Pavel Janů a dodává, že obvykle je vhodné se při výběru řídit velikostí domácnosti. Na osobu počítejte s 25 l objemu u skříňových a 40 l objemu u pultových mrazáků.

Teď v létě se nechte zlákat snadnou přípravou domácích nanuků a zmrzlin. Na nanuky vám postačí mixér a Zmrzlinovač Guzzanti GZ 152 stříbrnývhodné formičky – jednoduše vybrané ovoce rozmixujte, nalijte do formy a uložte na několik hodin do mrazničky. S krémovou zmrzlinou si však bez vhodného přístroje neporadíte (GZ 152, cena 5 190 Kč). „Se zmrzlinovači oblíbené značky Guzzanti si můžete vyrobit smetanovou zmrzlinu, ovocné sorbety i mražený jogurt během pouhé půl hodiny, a to téměř bez práce,“ dodává Pavel Janů.

Sušička ovoce ETA Daria 4301 90000 bíláNa řadu sezónního ovoce vyzrajete jednoduše pomocí sušiček ETA (Daria 4301, cena 1 799 Kč), které si hravě poradí nejen s ovocem, ale i se zeleninou, houbami a bylinkami. Sušení má několik výhod: plody významně sníží svůj objem a zaberou tedy méně místa, uchovají si veškeré vitaminy a minerály, neobsahují žádné další látky a navíc při dobrém skladování získají dlouhou trvanlivost.

Všechny produkty zakoupené v e-shopu Euronics.cz je možné si zdarma rezervovat a následně vyzvednout na všech prodejnách Euronics i na výdejních místech Kasa.cz. Více informací o produktech naleznete na stránkách www.euronics.cz.

Reklama