I když za sebou máme zatím jen pár hezkých dní, naplno už řádí spousta typicky letních nebezpečí. Klíšťata, kůže spálená od slunce nebo průjmy z vydařeného grilování jsou na obzoru. Počítáte s tím?

Kdy vás napadne hledat první klíšťata? Tak někdy v květnu? Chyba. Přestože byla letošní zima velmi krutá a možná byste čekali, že tyhle bestie vymrznou, nestalo se tak. A teploty kolem dvacítky, které se nám předvedly už na konci března, klíšťata vyhnaly z úkrytů. První klíště jste letos mohli klidně najít už první jarní den. Co to pro vás znamená? V lékárně či drogerii se poohlédněte po účinném repelentu nebo si můžete zkusit vyrobit i domácí bez chemických přísad. A po každé návštěvě lesa, procházce mezi lukami nebo víkendové zahradní grilovačce se doma prohlédněte od hlavy až k patě.

Slunce pálí jako o život

Za zmínku stojí i riziko, že se hned při prvních slunečných dnech nepříjemně spálíte. Slunce na to možná nevypadá, ale sílu má. Stačí jedno krásné odpoledne strávené venku a spálený nos je na spadnutí. Přitom je to úplně zbytečné. Stejně jako se opalovacími prostředky chráníte v zimě na horách a v rozpáleném létě u moře, zvykněte si je používat i doma, když se vystavíte prvním slunečním paprskům. Výši ochranného faktoru přizpůsobte svému typu pleti. K tomu se vybavte kšiltovkou, slunečními brýlemi a škodlivé sluneční paprsky u vás nemají šanci.

Smecta

mužNezodpovědný břichabol

Když už máme krásné počasí, kdo by odolal takové malé domácí grilovačce, že? Po zimě gril za prvé perfektně vyčistěte. Pokud je to pro vás samozřejmost, jen dobře. Ale pro lenochy je dobré připomenout, že nevyčištěný napálený tuk z minulé sezony je nejen nehezký na pohled, ale také vám může zadělat na nejednu průjmovou příhodu. K té se můžete bohužel dopracovat také při nedostatečném propečení syrového masa. Spěchat na první grilovanou dobrotu se nevyplácí. Pozor také na „tláskání“ všech dobrot jedné přes druhou. Nejeden stánek se zmrzlinou už má otevřeno. A zajíst tučné buřty smetanovou dobrotou, je jednoznačně krok mimo mísu. Nebo tedy spíš… směrem k míse, že.

S.O.S. s přírodním jílem

Když už vás potká známý „rychlý krok“, na nic nečekejte a nasaďte první pomoc. Pro tyto případy je užitečné mít v domácí lékárničce Smectu. Lék na bázi přírodního čištěného jílu dokáže zklidnit podrážděná střeva, obalit je ochrannou vrstvou a nabalit na sebe také toxiny, které stojí za nevítanými zažívacími potížemi. Pomůže nejen vám dospělým, ale i malým dětem (už od miminek). Výhoda je, že nemusíte řešit, jestli ten váš zrychlený krok způsobily viry, bakterie či nezřízené hodování, Smecta vám zabere na všechny. Smectu se vyplatí mít v zásobě i pro chvíli, kdy balíte kufry na dovolenou. Ne že by vám to někdo přál, ale znáte to: pro jistotu!

Smecta

Lék k vnitřnímu užití. Obsahuje diosmektit. Pečlivě čtěte příbalovou informaci. Upozornění: Při průjmu u dětí do 3 let vždy vyhledejte lékaře.

SCA-CZ-000009

www.prujmy.cz