Ne nadarmo se říká, že krásně upravené nehty jsou vizitkou každé ženy. Je to jedna z prvních věcí, které si každý člověk všimne. O nehty byste měla poctivě pečovat i v letním období, jelikož jsou vystaveny velké zátěži. Každý den musí bojovat s protivníky jako je chlor, sluneční záření, vzduch z klimatizace, či s hlínou, se kterou přichází do kontaktu, když opečováváte kytičky na své milované zahrádce. Všechny tyto negativní vlivy nehty oslabují a ty pak mají tendenci se více lámat a třepit. My vám poradíme, jak si nehty udržet v kondici a jak z nich vypěstovat vaši okouzlující chloubu.

Potřebná výživa

vitamin busterZákladem jsou samozřejmě zdravé nehty. Až poté můžete přejít ke zdobení, které pro vás bude určitou odměnou za poskytnutou péči.  Pro zdravé nehty je důležitá správná životospráva a dostatek vápníku, který je obsažen například v mléčných výrobcích, v rybách či luštěninách. Žádoucí vitaminy můžete doplnit i ve formě výživových doplňků obsahujících vitamin D a E.

Vyživit nehty lze i vitaminovými laky jako je například VITAMINE BOOSTER od Gabrielly Salvete s kyslíkovou technologií. Tento vitaminový koktejl napomáhá obnovení optimální vlhkosti a pružnosti nehtů a zároveň bojuje proti jejich zažloutnutí. Můžete ho aplikovat jako podkladový lak nebo samostatně. Důležitá je rovněž pravidelná dávka krému, díky které budou vaše ruce krásně hebké.

Tip: Pro průběžnou péči otestujte masážní, příjemně parfémovaný, STRONG GEL ELIXIR se sedmi aktivními přírodními složkami, které nehet posílí, vyživí a přispějí ke zdravému růstu.

Na začátek zkrášlující procedury je potřeba důkladně, avšak šetrně, odstranit pozůstatky starého laku kvalitním odlakovačem. Rozhodně se vyhněte těm, při jejichž výrobě byl použit aceton, jelikož nehty zbytečně vysušuje. Následně nehty spilujte na módní krátkou délku do kulatého tvaru pomocí papírového pilníku. Nezapomínejte vždy pilovat jen jedním směrem. Ruce na chvilku ponořte do teplé lázně, aby změkla nehtová kůžička.

Tip: Pokud jsou vaše nehty zažloutlé či bez lesku, zkuste si doma připravit „citronovou lázeň“, která je krásně vybělí. Stačí do plastové vaničky napustit příjemně teplou vodu, citrón do ní vymačkat a pak už si jen lebedit.

nailNyní kůžičku jemně zatlačte dřevěnou špejlí s vatičkou. Po tomto ošetření vyzkoušejte regenerační olejovou kůru NAIL & CUTICLE OIL s minerálním a mandlovým olejem. Ta bude vaší pravou rukou při potlačení tvorby nevzhledných záděrek a vysušování nehtů. Také působí preventivně proti jejich třepení a lámaní. Olejíček stačí vmasírovat a nechat působit přibližně 20 minut.

nailV tomto momentě je vše připraveno pro sladkou tečku – pestře barevný lak. V létě se opravdu nemusíte bát experimentovat. Řiďte se barvou svého outfitu, ke kterému musí lak ladit. Jinak je výběr čistě na vaší fantazii. Jen myslete na podkladový lak a pak už zvolte veselou barvičku kupříkladu z pestré kolekce laků NAIL ENAMEL od Gabrielly Salvete a naneste ho ve dvou vrstvách. Z  padesáti odstínů, které byly inspirovány slunnou Itálií, si můžete vybrat ten, který bude odpovídat přesně vaší náladě. Nejen, že vaše nehty rozjasní, ale zároveň je zpevní a obohatí o D-Panthenol a vitamin E. Nebudete ochuzena ani o praktický efekt rychlého schnutí. Finální fází bude vytvoření ochranného štítu pro barevnou vrstvu pomocí krycího TOP COAT laku, který zabrání brzkému olupování.

nail

nail

Tip: Zkuste při psaní na klávesnici používat jen bříška prstů, což by neměl být s letním krátkým střihem problém. Lak tak zůstane ještě déle krásný a nepoškozený.

K dokonalé vizáži nestačí pouze precizní manikúra, pečovat byste měla i o nehty na nohou, které zejména v létě vystavujeme v sandálkách a otevřených lodičkách. U pedikúry dbejte na úvodní důkladné zvlhčení nohou v teplé lázni, po které můžete šetrně odstranit ztvrdlou kůži na chodidlech nejlépe skleněným pilníkem. Nožky si žádají jedenkrát denně promazání zjemňujícím hydratačním krémem. Při úpravě si dejte pozor na správný tvar nehtu. Nehet by měl být zastřižen kovovými kleštičkami do rovna, aby nedošlo k jeho zarůstání. Pro aplikaci laku je lepší použít oddělovač prstů, který zajistí perfektní výsledek. Barva laku na nehtech nohou by měla korespondovat s manikúrou. Případně zvolte neutrální francouzskou manikúru, která se hodí k jakékoliv barvě, která zdobí vaše nehty na rukou.

Tip: Dopřejte si jednou za čas komfort salónu a vyzkoušejte suchou medicinální pedikúru, při které se používá speciální bruska. V průběhu procedury budete pociťovat jen jemné lechtání.

  •  VITAMINE BOOSTER – 89 Kč
  • STRONG GEL ELIXIR – 89 Kč
  • NAIL & CUTICLE OIL – 89 Kč
  • TOP COAT – 89 Kč
  • NAIL ENAMEL – 69 Kč
Reklama