Moje léto je vždy ve znamení plavání v řece, běhání v přírodě, grilování, ale také slunění a cestování. Mám moc ráda letní cesty do hor, kdy si užívám rozkvetlé letní horské louky a také námahu, kterou musím vynaložit při stoupání do výšku při túrách.

64e33e2d33872blobid0.jpg
Foto: Klára Křížová

Ráda se s vámi podělím o několik tipů pro letní lékárničku, kterou mám ideálně po ruce pro první pomoc.

Pro následky grilování v podobě těžkostí po přejedení grilovaných pochoutek se nejen mě, ale i mým blízkým pro úlevu osvědčil léčivý přípravek Pancreolan® Forte. Určitě to znáte, pocit plnosti, nadýmání, chce se vám říhat, ale moc to nejde, máte podivnou pachuť na jazyku, nechtěná plynatost.

Při cestách dalekých autem, autobusem nebo na lodi mám už několik let osvědčený a vyzkoušený doplněk stravy Antimetil. Stačí na to myslet dopředu, že se mi dělá občas špatně a jedna tableta mě zbaví stresu z nevolnosti, která nepřijde. Sahám po něm také proto, že se necítím v útlumu jako po jiných podobných přípravcích.

Několik desítek let mě trápí křečové žíly a otoky nohou, a to zejména v létě, když je teplo. Nebo když jsem dlouho v nějakém dopravním prostředku a nehýbu se. Třeba v letadle, to je jistota, že až vylezu budu mít oteklé nohy. Pro tyto případy si beru na dlouhé lety i kompresní punčochy. Proto, abych zahnala pocity těžkých nohou a pnutí mám tip na léčivý přípravek Diozen®, který se volně prodává v lékárnách.

64e33e32a9846obrazek.jpg
Foto: Klára Křížová

Letošní léto mě díky mé radosti z plavání jak venku, tak v bazénu překvapila infekce v močových cestách. Vůbec na to netrpím, ale letos jsem to musela řešit. Lékařka mi dala antibiotika a pak jsem si koupila také již vyzkoušený doplněk stravy ProfiUro Infekt FORTE pro regeneraci sliznice močového měchýře.

Řada žen má v létě potíže s vaginálními mykózami nebo infekcemi, to zatím naštěstí míjí, ale pro jistotu mám v lékárničce Indikační pH papírky Gynella, které používám pro samodiagnostiku. Stačí použít papírek, který vyhodnotí poševní prostředí a hned víte, jak jste na tom.

Pokud někam jedu, rozhodně beru přípravky pro řešení nenadálého průjmu, protože na dovolené mít průjem fakt nechcete. Mám dobrou zkušenost s klasickým léčivým přípravkem Endiaronem. Ten mi několikrát zachránil před – no víte čím, že?

64e33def5db23obrazek.jpg
Foto: Klára Křížová

Samozřejmě se neobejdu bez kvalitních opalovacích krémů a péči po opalování, vždy beru s sebou repelenty, pokud cestuji do Asie, jsem přímo posedlá jejich použitím (moji zkušenost s tropickou nemocí Chikugunya od bodnutí infikovaného komára jste si mohly přečíst v dnes již archivním článku). Když jedu do hor, beru si sebou náplasti na puchýře, mazání pro úlevu svalů nebo bolavého kolene –  můj oblíbený léčivý přípravek Voltaren Forte je mým častým společníkem.
 
Každopádně je dobré být na zdravotní obtíže připravená a nenechat si zkazit léto nebo dovolenou. Myslím, že s několika dobrými pomocníky, kteří jsou v lékárně připravení pro první pomoc se vše hravě zvládne.
 
Naše články: