Co si budeme povídat, léto nás už pomalu opouští. Uteklo to, co? Jedinou útěchou nám může být, že vypadáme skvěle. Vy taky, nebuďte tak skromná.


Slunce nám dalo barvu, dovolená odpočinek a nové zážitky jiskru. Jak to však udělat, aby nám ta letní krása ještě nějakou chvilku zůstala, aby nás s prvním houfem vlaštovek neopustila také?

Pleť máme ještě opálenou, ale bronzový odstín si vybral daň v podobě vysušené kůže. Možná je potěšující, že ubylo pár pupínků, ale přibyla nějaká ta tenká vrásečka. Co s tím?

Vygumujte se!

Vy se možná smějete, ale je to tak. Místo peelingu, který pleť zbytečně poškrábe, použijte gomáž. Mám ji vyzkoušenou a funguje dokonale. Pokud náhodou některá z vás neví, co to je, pokusím se to stručně vysvětlit.

Je to přípravek, většinou krémové konzistence, který zbaví pleť odumřelých buněk, krásně ji vyhladí, a přitom ani v nejmenším nepoškodí. Nanáší se na obličej jako maska (vynechá se citlivá parte okolo očí a rty), nechá zaschnout, a pak jemně smyje vlažnou vodou i se starou vrstvou odumřelé kůže. Názory na odstranění gomáže se různí, někdo ji doslava „sežmolí“ (nenašla jsem trefnější výraz), ale tato metoda je pro pleť příliš drastická.

Dodejte pokožce vodu a výživu

Nejlépe hydratační maskou. Místo výživné můžete použít osvědčený banán. Rozmačkejte přezrálý banán, smíchejte se lžící zakysané smetany a místo do pusy si to naplácejte na obličej. Nechte působit tak patnáct minut, smyjte a uvidíte, jak si vaše pleť pochutnala.

Jak na rty?

Rozpraskané a vysušené rty můžete sice ošetřit klasickým balzámem, ale medová maska jim zaručeně prospěje. Starý babský recept, ale účinný.

Make-up ano, či ne?

Snědá pleť ani nepotřebuje make-up. Váš půvab podtrhne krémový rozjasňovač nebo bronzující pudr. Můžete ho nanést jen na vystouplé části obličeje.

A co líčení?

Ke zlatavé pleti nepoužívejte studené barvy líčidel, zejména ne ostře růžovou (pink). Vybírejte spíš z odstínů karamelu, jantaru nebo terakoty, na oční stíny vyzkoušejte něco ze škály teplých zelených.
Pozor na tmavé rtěnky. Nejen že na snědé pleti nevypadají hezky, ale přidají vám pár let navíc, a to asi nechcete, že?

Tak vida, ani to nebolelo a jsme zase jako ze škatulky.

Máte nějaký recept na domácí masku? Co děláte vy pro udržení dovolenkové krásy?

Reklama