Douwe Egberts

Pro milovníky kávy přinášíme tip na letní koktejly. Základem vynikajícího osvěžujícího nápoje je vždy kvalitní káva. Pro přípravu studených nápojů se díky pečlivému výběru zrn, dokonalému pražení a neustálé kontrole kvality v celém procesu zpracování ideálně hodí káva Douwe Egberts. 100 % složené z vybraných zrnek odrůdy Arabica jsou vynikající kávy Espresso a Excella. Obě jsou vhodné pro přípravu espressa, káva Excella také pro přípravu turecké či překapávané kávy.

Ledová káva Douwe Egberts

Připravte si ji, jak ji máte nejraději a nechte vychladnout v ledničce. Do sklenice vložte několik kostek ledu a zalijte vychlazenou kávou. Máte-li chuť, můžete přidat také mléko, smetanu, kokosový nebo vanilkový sirup. Vychutnejte si chvíli, na které vám záleží, s tímto chladivým osvěžením.

Douwe EgbertsKokosový sen
Na 4 sklenice budete potřebovat: 120 ml espressa, 4 kopečky kokosové nebo smetanové zmrzliny, 8 cl kokosového likéru, šlehačku a strouhaný kokos na zdobení
Připravené espresso dáme vychladit do chladničky. Zmrzlinu, espresso a likér důkladně rozmixujeme v mixéru a nalijeme do sklenic. Nápoje podáváme ozdobené šlehačkou a strouhaným kokosem.

Douwe EgbertsLedové cappuccino
Na 4 sklenice budete potřebovat: 4 šálky espressa, 2 lžíce cukru, 8 kostek ledu, 120 ml studeného mléka
Espresso necháme pořádně vychladit a pak ho s cukrem a kostkami ledu mixujeme tak dlouho, dokud se led nerozdrtí na drobné kousky. Nalijeme do sklenic a do každé z nich přilijeme napěněné mléko. Můžeme ozdobit kakaem či skořicí.

Douwe EgbertsVanilková ledová káva
Na 4 sklenice budete potřebovat: 120 ml espressa, 4 kopečky vanilkové zmrzliny, pár kapek vanilkové esence, šlehačku a čokoládu na ozdobení
Espresso vychladíme a nalijeme do sklenic, dle chuti přidáme pár kapek vanilkové esence, kopeček vanilkovou zmrzlinu a šlehačku. Ozdobíme čokoládovými hoblinkami nebo tenkými kousky čokolády.

Douwe Egberts Vám přeje báječné léto!

Reklama