Obecně vzato vyrážíme raději na jednodenní festivaly (76 %) než na ty vícedenní (49 %). Akce i s přespáním na místě si užíváme především do 34 let (64 %). Tento zlom však neznamená, že bychom přestali na festivaly jezdit, jen po 34. narozeninách už raději volíme jednodenní možnost s odpočinkem ve vlastních postelích. Vícedenní festival však nemusí nutně znamenat nepohodlné spaní ve stanu, přestože právě to je nejčastější varianta ubytování, kterou si vyzkoušelo 65 % dotázaných. Stále oblíbenější je i volba hotelu v okolí (38 %) nebo spaní u známých (33 %).

5b4efdc61ecc1obrazek.png

Lokální akce vedou

Když na festivaly vyrážíme, tak ideálně v okolí domova. Takové festivaly si vybírá 72 % z nás. Kamkoliv po Česku někdy vyrazila nadpoloviční většina, 13 % vyzkoušelo nějaký zahraniční festival v Evropě a 8 % za ním vycestovalo dokonce mimo Evropu.

Mezi festivaly, které si v životě vyzkoušelo nejvíce z nás, patří České hrady, Benátská noc, Rock for People nebo Votvírák. Plány na letošní léto jsou podobné, jen Rock for People v žebříčku nahradily stále populárnější Colours of Ostrava.

Byli jste již letos na nějakém hudebním festivalu, nebo se teprve chystáte?

Uložit

Uložit

Reklama