66187745-2077529292550610-3818297295615557632-n.jpg

Cointreau Fizz [kuantró fiz] je návratem ke kořenům. Minimalistický, lehký, čistě přírodní a přesto trendy. Spojení tradičního likéru, který milují barmani po celém světě, s čistou limetkovou šťávou a sodou. Je to elegantní a nenápadný drink, který vás ale překvapí svoji osvěžující lehkou chutí. Dokonale se hodí na venkovní posezení s přáteli, a navíc se velmi snadno namíchá!

  • Naplňte sklenici ledem
  • Přidejte 4 cl Cointreau [kuantró]
  • Vymáčkněte šťávu z 1/2 limetky
  • Dolijte 10 cl sody
  • Promíchejte a dozdobte měsíčky limetky
  • Vychutnejte si osvěžující drink

5d0b897c2168aobrazek.png

Tím, že je příprava drinku velice snadná, neztrácíte čas zdlouhavou přípravou. Místo toho můžete prožít opravdu skvělé chvíle s přáteli, stejně jako se to povedlo nám. Likér je sice dost silný (40 %), ale přesto není kromě příjemného pomerančového nádechu alkohol cítit. Mohlo by se tedy zdát, že bude nápoj zrádný, ale ze zkušenosti víme, že tři zvládnete aniž byste se „motly“.

A jak nám Cointreau Fizz chutnal?

Veronika Bulánková, redaktorka

Drink Cointreau Fizz se k létu perfektně hodí. V parných dnech jsme v redakci obzvláště ocenily možnost ho otestovat. Příprava zabere jen pár minut a chuť je vynikající. Nese se ve stylu citrusů. Jemný pomerančový likér skvěle ladí se šťávou z limetky. Bublinky drinku dodávají příjemnou svěžest. Upřímně doufám, že budou tento nápoj letos nabízet v co nejvíce restauracích.

Marta Kratochvílová, editorka

Tak jsem také konečně vyzkoušela ten hit Cointreau Fizz, který loni propagovala spousta blogerek a influcencerek, a mně zajímalo, jak chutná. A musím uznat, že je to vážně dobrota. Na to, že má Cointreau 40 % alkoholu, tak mi nepřijde na chuť ani nijak silný. Je velice osvěžující a chutný. Ideální na léto. V Cointreau Fizz mi je navíc velice příjemná příchuť limetky, jejíž šťávu se míchaný nápoj obsahuje.

Karolína Waberová, redaktorka

Mně osobně se kromě svěží chuti líbí i historie Cointreau, která sahá až do roku 1849. Tehdy bratři Éduard-Jean a Adolphe Cointreau zakládají továrnu na výrobu ovocných destilátů Cointreau Distillerie ve francouzském městečku Angers. A protože miluje film, byly jsme nadšené i ze skutečnosti, že první reklamu natočili Lumiérové, jedni z prvních filmových tvůrců vůbec. Není nad to, když vám je nápoj sympatický, jak svou chutí, tak dobrodružstvím, které si od dob svého vzniku prošel.

5d23221880740obrazek.png

5d23222560e0eobrazek.png

Malý experiment

Nejprve jsme zkusily varianty z přiloženého návodu, ale postupem času jsme začaly trochu experimentovat. Od jahod a litmetek jsme došly až ke šťavnatému melounu, který stačí jako jiné ovoce rozmačkat ve skleničce a následně už jen přidat 4 cl Cointreau Fizz [kuantró fiz], sodu, limetky a led. Nápoj nám chutnal hned po klasické variantě s limetkou nejvíce! Navíc skleničku, kterou jsme k lehkému drinku s těžkým jménem dostaly, můžete ozdobit plátkem ovoce, a najednou držíte v ruce míchaný nápoj, který vypadá jako od profesionálního barmana!

1.jpg
Máme vyzkoušeno: Nejdříve ho nedokážete vyslovit a pak už nebudete moci zapomenout! Pokud vám Cointreau Fizz [kuantró fiz] zachutná a budete se chtít s jeho fotkou nebo návodem jak ho udělat podělit se svými fanoušky na sociálních sítích, můžete použít hashtagy #cointreaufizz nebo #cointreau.

Více na bottlesandstories.cz/cointreau-fizz

Čtěte také:

Reklama