Cointreau Fizz [kuantró fiz] je návratem ke kořenům. Minimalistický, lehký, čistě přírodní a přesto trendy. Spojení tradičního likéru, který milují barmani po celém světě, s čistou limetkovou šťávou a sodou. Je to elegantní a nenápadný drink, který vás ale překvapí svoji osvěžující lehkou chutí. Dokonale se hodí na venkovní posezení s přáteli, a navíc se velmi snadno namíchá!

  • Naplňte sklenici ledem
  • Přidejte 4 cl Cointreau [kuantró]
  • Vymáčkněte šťávu z 1/2 limetky
  • Dolijte 10 cl sody
  • Promíchejte a dozdobte měsíčky limetky
  • Vychutnejte si osvěžující drink

Tím, že je příprava drinku velice snadná, neztrácíte čas zdlouhavou přípravou. Místo toho můžete prožít opravdu skvělé chvíle s přáteli, stejně jako se to povedlo nám. Likér je sice dost silný (40 %), ale přesto není kromě příjemného pomerančového nádechu alkohol cítit. Mohlo by se tedy zdát, že bude nápoj zrádný, ale ze zkušenosti víme, že tři zvládnete aniž byste se „motly“.

A jak nám Cointreau Fizz chutnal?

Veronika Bulánková, redaktorka

Drink Cointreau Fizz se k létu perfektně hodí. V parných dnech jsme v redakci obzvláště ocenily možnost ho otestovat. Příprava zabere jen pár minut a chuť je vynikající. Nese se ve stylu citrusů. Jemný pomerančový likér skvěle ladí se šťávou z limetky. Bublinky drinku dodávají příjemnou svěžest. Upřímně doufám, že budou tento nápoj letos nabízet v co nejvíce restauracích.

Marta Kratochvílová, editorka

Tak jsem také konečně vyzkoušela ten hit Cointreau Fizz, který loni propagovala spousta blogerek a influcencerek, a mně zajímalo, jak chutná. A musím uznat, že je to vážně dobrota. Na to, že má Cointreau 40 % alkoholu, tak mi nepřijde na chuť ani nijak silný. Je velice osvěžující a chutný. Ideální na léto. V Cointreau Fizz mi je navíc velice příjemná příchuť limetky, jejíž šťávu se míchaný nápoj obsahuje.

Karolína Waberová, redaktorka

Mně osobně se kromě svěží chuti líbí i historie Cointreau, která sahá až do roku 1849. Tehdy bratři Éduard-Jean a Adolphe Cointreau zakládají továrnu na výrobu ovocných destilátů Cointreau Distillerie ve francouzském městečku Angers. A protože miluje film, byly jsme nadšené i ze skutečnosti, že první reklamu natočili Lumiérové, jedni z prvních filmových tvůrců vůbec. Není nad to, když vám je nápoj sympatický, jak svou chutí, tak dobrodružstvím, které si od dob svého vzniku prošel.Malý experiment

Nejprve jsme zkusily varianty z přiloženého návodu, ale postupem času jsme začaly trochu experimentovat. Od jahod a litmetek jsme došly až ke šťavnatému melounu, který stačí jako jiné ovoce rozmačkat ve skleničce a následně už jen přidat 4 cl Cointreau Fizz [kuantró fiz], sodu, limetky a led. Nápoj nám chutnal hned po klasické variantě s limetkou nejvíce! Navíc skleničku, kterou jsme k lehkému drinku s těžkým jménem dostaly, můžete ozdobit plátkem ovoce, a najednou držíte v ruce míchaný nápoj, který vypadá jako od profesionálního barmana!


Máme vyzkoušeno: Nejdříve ho nedokážete vyslovit a pak už nebudete moci zapomenout! Pokud vám Cointreau Fizz [kuantró fiz] zachutná a budete se chtít s jeho fotkou nebo návodem jak ho udělat podělit se svými fanoušky na sociálních sítích, můžete použít hashtagy #cointreaufizz nebo #cointreau.

Více na bottlesandstories.cz/cointreau-fizz

Čtěte také:

Reklama