Salzbursko a horská vesnice Filzmoos nejsou žádným tipem na dovolenou. Naopak jedná se o mnohými prověřenou a doporučovanou oblast. Ať pojedete na rodinnou nebo romantickou dovolenou ve dvou, můžete se těšit na nádhernou přírodu a téměř neomezené možnosti pro procházky, lezení, jízdu na kole nebo koni a samozřejmě i koupání.

filzmoos1

Na audienci u krále Dachsteina a královny Bischofsmütze

Mimořádným zážitkem je putování s místními horskými vůdci. Jen oni vám totiž ukáží ty nejkrásnější stezky, pradávné horské chaty, kde dostanete čerstvé mléko, špek a uleželý sýr. Znají nejhezčí výhlídky pro fotografování panoramat. Horští vůdci z agentury „Filzmoos aktiv“ nabízejí túry ve třech rozdílných stupních obtížnosti. Kromě pohodových procházek po horských loukách, nebo naopak náročných vysokohorských výšlapů na Dachstein či Bischofsmütze, si můžete vybrat i výlety na téma fotografie, geocaching či projížďky na elektrokolech.

Turistický autobus spojuje penzióny v jednotlivých vesničkách s nástupními body na túry. Takže zavázat tkaničky u pohorek, nasadit baťoh a vzhůru do hor. A nezapomeňte ochutnat domácí mléko, sýr a chléb na některé z horských chat. Dialektu hostinského asi neporozumíte, ale chutnat vám bude.

filzmoos2

200 kilometrů turistických tras

Ve Filzmoos si můžete zvolit turistické trasy 3 stupňů obtížnosti, všechny samozřejmě průvodcované zkušenými horskými vůdci z outdoorového centra „Filzmoos aktiv“. Čekají zde na vás procházky po horských loukách, výšlapy na vrcholky hor, procházky s výkladem o alpské flóře, a dokonce i 3 etapy salzburské stezky „Almweg“. Výběr stupně obtížnosti závisí na vašich schopnostech, přání a silách.

Ubytování tu najdete v penzionech nebo hotelech, které se specializují na horské turisty. Proto si zde můžete užívat speciálních služeb, jako jsou např. turistický autobus, LOWA test pohorek (skvělá nabídka 3 sportovních obchodů ve Filzmoos), turistická mapa s vyznačenýmí trasami. Samozřejmostí je zde kromě kvalitních služeb i láska k horám.

filzmoos3

Informace a možnosti objednat ubytování:

Turistický svaz Filzmoos
Filzmoos 50
5532 Filzmoos
Österreich
T: +43 (0)6453/8235
F: +43 (0)6453/8685
M: info@filzmoos.at
I: www.filzmoos.at

Reklama