Venku už začínají panovat příjemné teploty, naši pokožku sem tam pošimrají sluneční paprsky, do žil nám vlévají novou energii. Zatímco v zimě se nám nic nechtělo, byli jsme unavení, a tak trochu líní, s blížícím se létem přemýšlíme, co všechno bychom dělali. Nic se ale nemá přehánět, naše tělo si zaslouží i odpočinek, léto je tak jako stvořené k dovolené. Když máte pocit, že váš vztah s partnerem nefunguje, jak má, platí to dvojnásob.

v1.jpg

Dovolenou potřebuje každý
Naše životy jsou plné stresu, neustále se za něčím honíme, máme pocit, že nic nestíháme. Večer uléháme do postele celí uřícení, ještě ani nepoložíme hlavu na polštář a už spíme. Tohle zběsilé tempo si žádá dnešní doba, my bychom se ale měli naučit také odpočívat. Co se stane, když zrovna dnes neuklidíme, ale uděláme to o víkendu? Co se stane, když místo pečení koupíme rohlíky nebo chleba pro jednou v obchodě?

Odpovědět si musí každý sám, pravdou ale je, že když si alespoň párkrát za rok nedopřejeme odpočinek, podepíše se to jak na našem zdraví, tak na našem vztahu s partnerem a rodinou. Poznáváte se v tom? Máte i vy pocit, že z vašeho vztahu tak trochu vyprchala láska? Ruku na srdce, našli jste si v nedávné době čas sami na sebe a na partnera? Že ne? Pak je nejvyšší čas s tím začít něco dělat, než se odloučíte definitivně.

Dovolená dokáže se vztahem zázraky
Ať už se vydáte sami dva vlakem do Chorvatska nebo jinam k moři, nebo vsadíte na ubytování v roubenkách v lese, daleko od civilizace, nic lepšího jste pro svůj vztah udělat nemohli. Důležité je, že konečně strávíte čas spolu, zapomenete na starosti všedních dní, budete si užívat jeden druhého, zase k sobě najdete cestu.

v2.jpg

Proč jet na dovolenou jen sami s partnerem?
Možná si teď říkáte, že strávit bez dětí večer nebo třeba víkend, to je fajn, ale jet bez nich na dovolenou? To už je moc. Ano i ne. Každý milující rodič chce s dětmi trávit čas, dopřát jim zážitky, užít si společnou dovolenou. Na tom není nic špatného.

Aby ale rodina vůbec vznikla a vydržela, je zapotřebí si s partnerem rozumět, mít se rádi, utužovat svůj vztah. A to za přítomnosti dětí jde jen omezeně. Když se jednou za rok vydáte na pár dní na dovolenou bez nich, svět se nezboří, vašemu vztahu to udělá jen dobře. Vybočíte ze stereotypu, okořeníte nejen váš intimní život, ještě víc se sblížíte. Navíc si můžete dopřát i zážitky, které byste s dětmi absolvovat nemohli. Třeba párovou masáž, romantickou večeři pro dva a další. Nemějte tedy výčitky svědomí a ten čas si užijte plnými doušky.

v3.jpg

Jak trávit dovolenou a podpořit váš vztah?
Hrozíte se představy, že odjedete na dovolenou, kde si lehnete na lehátko k vodě, a tak strávíte celou dobu? No tak to byste vztahu moc neprospěli. Když je třeba vztah utužit, měli byste spolu nejen trávit čas o samotě, ale také podnikat nejrůznější dobrodružství.

Právě během nich si totiž zase uvědomíte, proč jste si za partnera vybrali právě tohohle člověka. Zase si ověříte, že právě na něj se můžete spolehnout za každé situace, že vás rozesměje, ošetří, když se zraníte a mnoho dalšího. A co že to vlastně můžete podniknout?

  • Výšlap na kopec v okolí, kdy vůbec nemusí jít o žádnou osmitisícovku, i výšlap na Říp je fajn.
  • Projížďka na kole nebo elektrokole (Víte, že ze srovnání elektrokol a kol mnohdy vyjdou v dnešní době líp elektrokola, která se stala jedním z nejoblíbenějších dopravních prostředků?)
  • Zajděte si na romantickou večeři, nebo si ji připravte sami. Svůj dočasný domov vyzdobte květinami a svíčkami, dejte si společnou koupel, uvařte si, co máte rádi.
  • Podívejte se, zda v okolí nejsou pořádané třeba vyjížďky na loďce s programem.
  • Zajděte si do divadla nebo kina a zavzpomínejte na dobu, kdy jste se poznávali.
  • Popřemýšlejte o adrenalinovém zážitku, který byste si rádi vyzkoušeli. Půjdete do toho s partnerem, když o něm každý máte jiné představy?
  • Během chvilek volna si povídejte. Doma na to nejspíš nemáte tolik času, tak si to vynahraďte.
Reklama