14. 7. 2005

Zpět do reality

 

V hlavě mi od středy bliká jasný a odporný nápis: „Zázraky se nedějí.

Těhotenský test vyšel negativní a asi aby mě Pánbůh jó usadil, ve středu odpoledne jsem to dostala.

 

Moje tichá a téměř tajná naděje, že se konečně na nás usmálo štěstí a já ve svém bříšku nosím nový život, byla bezcitně zadupána do země.

Vám se přiznám – obrečela jsem to jako malá holka.

Opravdu jsem kdesi ve svém nitru věřila, že jsem těhotná, že tentokrát to už vyšlo....

 

Ale jak jsem již psala, zázraky se (alespoň v mém životě) nedějí. Život jde dál a já se budu opět plácat v útrapách všedních dní a dál budu v sobě hýčkat naději v to, že jednou budu v klepající se ruce držet pozitivní těhotenský test...

 

Ale konec fňukání... jen jsem ty myšlenky potřebovala ze sebe dostat, tak mi promiňte tu melancholii, která se mi drze vetřela do řádků :-)

 

 

Včerejšek stál celkově za houby….
V práci jsem se pohádala s mladou kolegyňkou Jiřinkou, doma jsem se pohádala se vzteklým manželem Tadeášem.

 

Jiřinka v našem pidi obchůdku pracuje čtyři měsíce a čtyři měsíce jí chvíli co chvíli vysvětluji, že každé zboží musí být označeno cenovkou.
Nestačí cena na regále, nestačí cena za vitrínou.

Majitel nám dal jasné instrukce, jasný příkaz, který my, jako obyčejné holky za pultem chtě nechtě zkrátka plnit musíme. (Tedy pokud je nám místo drahé).

Jiřinka však má svoji vlastní hlavu, své uvažování, svoji logiku. Proč by se tedy namáhala označovat zboží cenou, že? Přeci ona není pes a zboží není sloup.

 

Takže můj nástup do práce provázelo zděšení nad tím, že žádné triko, žádné plavky na sobě cenovku nemají… Jiřinka si vyhotovila naprosto šílenou ceduli, na které bylo ještě šílenějším písmem rozepsáno, co které zboží stojí, a onu ceduli nám izolepou nalípla na pokladnu.

Vidět to Karas (majitel), tak mi nezbývá, než zamávat šátečkem, sbalit si pět švestek a opustit obchůdek, který mi obstarává živobytí.

 

Jiřinku jsem sprdla. Až mám teď trochu výčitky, zda jsem to nepřepískla :-(  Jenže ta holka není malé dítě, a to, že se vše – i kalhotky – olepuje cenou věděla od nástupu…
Ach jo. Proč já nemůžu mít chvíli klid? Zítra si s ní asi promluvím… fakt mě nějak tíží svědomí, že jsem na ni tak vyletěla.
Moje osobní problémy mi přerostly přes hlavu a ona byla tím posledním (vlastně předposledním) štouchancem, který ve mně vyvolal bouři.


A do toho Tadeáš…

Večer mi oznámil, že volala jeho matka, že by se na víkend ráda stavila… Uf... to byla rána. Tedovu matku opravdu nemusím. Je to generál, který chce mít vždy poslední slovo.

A navíc je mi po té angíně fakt ještě blbě, necítím se ve své kůži… a do toho má přijet tchyně? No fuj!

 

Takže jsem své drahé polovičce mile, leč důrazně řekla, že tenhle víkend opravdu na návštěvy nemám náladu…
Tadeáš to pochopil, jeho máti ne. Když jí zavolal s tím, že jsem po nemoci a že by bylo dobré, aby přijela až ten další víkend, až přes pokoj jsem slyšela ten její ječák, jak se snaží prosadit svoje rozhodnutí.

 

ONA se rozhodla, že přijede! a tak to také bude.
Víte, že moje nálada byla víc než mizerná… Výsledek? Ted se stal dalším hromosvodem pro mé blesky, kterých jsem byla plná.
Vztekle jsem mu vmetla do obličeje, že není schopnej ani vyřídit s matkou, aby sem nejezdila, vztekle jsem prohlásila, že jí tady nechci, a vztekle jsem práskla dveřmi do ložnice.
Zavrtala jsem se do polštáře a bulila jako dítě.

 

Bože, bože, jak tu sepisuji svoje chování, mám pocit, že velice brzo skončím v blázinci.
Každopádně se zdá, že milá tchyně úderem páté dorazí, a mně je zle už nyní.

 

S Tedem nemluvím, on se mnou také ne… Takže doma vládne skutečná idylka. I když možná předbíhám… možná mě ta pravá rodinná idylka teprve čeká. A to ve chvíli, kdy dorazí tchyně.

 

Kdybych již nenapsala, jsem skutečně v tom blázinci.

 

Předchozí díly deníčku si můžete přečíst zde.

 

 

Reklama