Je to asi tři roky zpátky, co na jednom nejmenovaném internetovém vyhledávači probíhala soutěž o 2 letenky do Benátek. Soutěž zahrnovala asi 20 otázek. Odpovědi na 19 z nich se daly najít na webových stránkách nízkorozpočtové letecké společnosti, která danou soutěž vyhlásila. Ta poslední otázka byla tipovací. Měli jsme si tipnout, kolik dospělých pasažérů poletí letounem dané letecké společnosti dne 8. července do Benátek (čili šlo o tip do budoucnosti - asi měsíc po uzavření soutěže).
 
Přistoupila jsem k tomu řádně vědecky. Poté, co jsem dohledala odpovědi na prvních 19 otázek, jsem si poměrně náročným hledáním na internetu zjistila, jaké letouny vlastní daná letecká společnost a které letouny konkrétně používá k letům do Benátek. Poté jsem velmi dlouze hledala na internetových serverech po celém světě, abych zjistila, kolik lidí takový letoun pojme. Na nějakém šíleném serveru jsem dohledala statistiky obsazenosti letů různých společností za daný rok. Vyšla jsem z dané statistiky (myslím, že to tenkrát bylo asi 80 % z kapacity letadla), odečetla 4 děti (to byl můj soukromý odhad počtu dětí v letadle) a výsledek napsala do soutěže.
Z asi 500 lidí, kteří se soutěže zúčastnili, jsem byla jediná, kdo to trefil naprosto přesně.
 
Vtipné na tom bylo to, že jsem do těch Benátek nakonec neletěla. Získala jsem sice nárok na 2 letenky, ale doma jsme byli tři (já a dva synové). Brát jen jednoho se mi nechtělo (to by tomu druhému bylo líto). Takže jsem začala zvažovat, že bych druhému synovi dokoupila letenku a letěli bychom všichni.
 
Ale ouvej. Letenky, které jsem vyhrála, nezahrnovaly letištní poplatky (mimochodem poměrně značné). Když jsem k tomu připočetla další letenku pro mladšího syna, vyšlo mi, že by mě celá legrace stála asi 6000. V té době jsem si zrovna brala vysokou hypotéku a snažila se dostavět hrubou stavbu, takže jsem celou výhru nakonec nechala propadnout.
 
Ale na své úsilí, které mě stálo půl dne času hledání po internetu, a na tu dedukci jsem vážně pyšná. :-)
 
Kadla


Jak na to tak koukám, Kadlo, mně by za tohle dvě letenky do Benátek nestály. :) Ale jsem hrdý i za vás, to já umím. :) A měla jste je dát kamarádce.

Napište nám, co všechno jste udělali pro výhru? Redakce@zena-in.cz!

Reklama