Corsini nás zavede do zemí, které jsou s kávou spjaty, aby nám ukázala, jejich rozdíly. Kávová zrna v sobě ukrývají charakter země, z níž pochází. Správným pražením se tento charakter rozvíjí a my si můžeme vychutnat nápoj s nádechem hořké či jemné čokolády nebo třeba sladkých tónů karamelu.

Keňa

Nechte se vést po stopách kávy v různých oblastech. Za jednu z nejlepších káv na světě považují odborníci kávu z Keni, zejména tu, která pochází z kávovníků rostoucích ve vysokých nadmořských výškách okolo hory Kilimandžáro. V Keni se káva nepěstuje příliš dlouho, sazenice byly přivezeny až v 19. století, a to z Etiopie. 99 % produkce je Arabika, která nabízí velké spektrum chutí. Od citrusových plodů, třešně, mandarinky až k jasmínu. Proslýchá se, že v jejich plantážní kávě je ukryta síla lva, elegance žirafy a rychlost geparda.

Pro kávu CORSINI KENYA je charakteristické zpracování mokrou metodou, stejně jako silné aroma a čokoládová chuť, pro kterou je káva zvlášť příjemná po jídle.

Brazílie

V největším státě jihoamerického kontinentu je káva hlavním exportním zbožím. Zejména kvůli místnímu podnebí, které je pro pěstování více než příznivé. Počátek pěstování kávovníku v Brazílii není přesně znám, nejčastěji se však mluví o roku 1727. Z různých Arabik tam pěstovaných je nejcennější Santos. Tento název je odvozen od přístavu, kam je káva dodávána ještě jako nepražená, a odtud je přepravována do nejmodernější pražírny Caffé Corsini. Káva CORSINI BRASIL SANTOS je charakteristická jemným nádechem čokolády, čímž je ideální jako snídaňová káva.

Indie

Indie je známým dodavatelem kávy, jak Arabiky, tak Robusty – největším producentem je horská oblast Maisúr. Tam se pěstuje káva s jemným aroma, lahodnou chutí a vinnou příchutí. Indická káva se po světe proslavila obzvláště netradičním způsobem přípravy, tzv. monzunováním, tedy zrna jsou v období monzunů rozprostřena ve vrstvách a vystavena působení vzduchu a větru. Káva CORSINI INDIA MONSOONED MALABAR často voní po květinách a lese.

Kolumbie

Za největšího světového producenta jakostní plantážní kávy, především odrůdy Arabika a třetím největším producentem vůbec je považována Kolumbie.

Káva se zde pěstuje v oblastech od výběžků And až ke Kordillerám, ale k nejlepším kolumbijským kávám patří kávy z oblasti Medelin, Armenie či Manizelesu. Hornatý terén poskytuje rozdílné klima, což umožňuje dozrávání a sběr v různou dobu po celý rok. 90 % kávy se zpracovává díky vodním zdrojům tzv. mokrou metodou, která umožňuje dosahovat mimořádné kvality.

Káva CORSINI COLOMBIA MEDELLIN SUPREMO má obzvlášť sladkou chuť s nádechem karamelu a aroma oříšků. Povzbudí a potěší vás během polední pauzy či odpoledne. Světovými znalci je hodnocena jako velmi lahodná.

Kostarika

Dokonalost, čistota a jemnost. Kávu z Kostariky oceňují pro její chuťové vlastnosti odborníci po celém světe. Kávová zrna procházejí před expedicí přísným výběrem. První kávovníky sem byly doveze v roce 1779 z Etiopie. Dnes patří káva k hlavním vývozním artiklům – říká se, že v zemi, kde žije 3,5 milionu obyvatel, roste 400 milionů kávovníku, ale jen Arabik, pěstování Robusty je v Kostarice zakázáno. Nejznámější plantáže najdete na jihu od San José, v oblasti Tarrazu – zde, především v oblasti San Lorenzo, se na kyselé sopečné půdě pěstuje jedna z nejžádanějších káv světa.

Káva CORSINI COSTA RICA TARRAZU je jemná káva, ovšem s výraznou chutí a vůní. Vychutnejte si šálek jedné z nejlepší káv světa a relaxujte.

Salvador

I nejmenší země Střední Ameriky nabízí mimořádnou plantážní kávu. V Salvadoru sahají kořeny pěstování až k indiánům, kteří zde jako první tuto kávu vysadili. Arabika se zde pěstuje v mnoha variantách a její chuť nabízí mimořádný zážitek.

Kávy s nejvyšší kvalitou se nazývají „Strictly High Grown“ a pěstují se v nadmořské výšce nad 1200 m nad mořem. Stejně jako v Guatemale a Kostarice je káva klasifikována podle výšky plantáží: čím vyšší je výstavba, tím vyšší je kvalita. Dopřejte si šálek lehké, voňavé a sladké kávy CORSINI EL SALVADOR nejlépe ráno nebo dopoledne.

Více na KAVA-MIXTEE.CZ

Reklama