Čtenářka RosaGloriaDei poměřuje cesty do jejího milovaného Řecka podle náročnosti dopravy a jako nejlepší varianta jí vychází létání. Díky RosoGlorioDei, více než s vámi souhlasím!

Pěkný den,

na svůj první let si vůbec nepamatuji, byla jsem mimino, letěla jsem s mamkou „jen“ z Prahy na Moravu. A pak ještě párkrát, tenkrát to prý snad ani žádný velký luxus nebyl. Má paměť sahá k letadlu TU a cestě do Bulharska. Byla jsem tam s rodiči dvakrát, jednou vlakem přes Rumunsko, kde taťka nezodpovědně vysedl, aby sehnal chybějící vodu (to se mu sice podařilo, ale vlak mu málem ujel), podruhé už jsme letěli, ač letadlo rozložením sedadel připomínalo spíš ten vlak :-)

Když jsem začala vydělávat, objevila jsem Řecko s jeho krásnými ostrovy a je z toho láska nejspíš na celý život. V dobách svých cestovatelských začátků jsem byla ráda, že se tam vůbec dostanu, takže jsem jela autobusem přes Srbsko, další rok přes Rumunsko a Bulharsko (to bych již víckrát neabsolvovala), jindy lodí z Benátek či vlakem přes Budapešť (do toho bych šla klidně znovu, i když šlo o časově nejnáročnější variantu), tak mohu směle říci, že letadlo je letadlo. Šetří čas i „člověka“. Dopoledne si radostně zaplavete v moři a večer už uléháte ve vlastní posteli. Jen cesta na letiště a čekání na odlet bývá dost otrava, takže na kratší vzdálenosti dávám přednost autu. Ostatně, proč bych nedávala, když se vezu :-).

Má dcera si svůj první let užila ještě u mě v břiše, věřte, že nezaspala ani vteřinu. To byly vlny, až jsem měla obavu, jestli jí tím „létáním“ nějak neubližuji. Vloni byla pro leteckou společnost ještě v kategorii „infant“, čehož jsem náležitě využila, a k moři jsme se vypravily hned dvakrát, jednou s tátou, podruhé s babičkou. Anička si letadlo užila, ostatně jako si užívá vždy všechno, je jí jedno, v jakém dopravním prostředku sedí, nejdůležitější pro ni je, že „někam“ jede… A já to mám vlastně stejně.

Je tu krásně, vezmu kolo a jedeme se podívat „do terénu“. Budeme se držet při zemi, ale až se někde zastavíme, koukneme na oblohu a budeme si povídat o tom, jaké je to tam nahoře… RosaGloriaDei

PS: fotka sice není úplně k tématu, ale na té „motorce“ v neděli malá také slušně „létala“ :-)
rosa


Létáte ráda, nebo se bojíte?

  • Pamatujete se na svůj první let?
  • Zažila jste v letadle nějakou hrůzu?
  • Nebo naopak legraci?
  • Jak let prožíváte?
  • Toužíte, nebo toužila jste být pilotkou?
  • Čím vás přitahuje, či odpuzuje létání…

Vaše letecké historky, příběhy, úvahy videa i fotografie směřujte na notoricky známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes v 16 hodin za příspěvek, který mne nejvíce zaujme, odměním a snad ještě dnes vám do náruče svěřím krásné překvapení! Tak pište a mailujte!!!

Reklama