www.letybalonem.eu

Redakci navštívil majitel firmy Lety balonem.eu (www.letybalonem.eu) Richard Gratz, se kterým plníme přání čtenářce Bohuši, totiž let balonem pro její rodiče. Od pana Gratze jsme dostali dvě letenky v hodnotě 14.000 korun, které jsme poslali čtenářce Bohuši, a několik instrukcí, jak s letenkami naložit. Dozvěděli jsme se ale i spoustu dalších zajímavých věcí - například...

  • I když dole na zemi fouká jako blázen, v koši balonu je bezvětří. Jak je to možné? Balon letí rychlostí větru, který ho nese.
  • Balon můžete řídit pouze po vertikále (nahoru a dolů), kam vás ale vítr odnese, to neovlivníte. Balony totiž nemají směrové řízení a musí se nechat unášet větrem. Řiditelný balon je až vzducholoď. Proto se musí ostatní věci ve vzduchu balonům vyhýbat - v nouzi lze sestoupat nebo naopak nastoupat.
  • I na balon potřebujete „řidičák“, nebo spíše letečák. Ten se příliš neliší od „řidičáku“ na ultralevá letadla, jen některé technické věci jsou jiné.
  • Balonové létání je jedno z nejbezpečnějších, je prakticky nepředstavitelné, že by balon spadl - vzduch se postupně ochlazuje nebo zahřívá, a tím se koriguje výška letu i sestupu k přistání. Aby balon propíchl třeba pták, je nesmysl. „To by ten pták musel být slepý,“ dodává s úsměvem Richard Gratz.

Položili jsme také několik otázek čtenářce Bohuši...

bohušaBohuša s dětmi

Proč jste si přála let balonem pro rodiče?
Let balonem jsem si přála z toho důvodu, že mamka bude mít v březnu 60 let - tak by to chtělo nějaký netradiční dárek! A k tomu ještě s tátou slaví 40 let společného života! (Ale upřímně se přiznám, že jsem vůbec nepočítala s tím, že byste toto přání vybrali)!

Vědí vaši rodiče, co plánujete, nebo to bude překvápko?
Nevědí o ničem.

Nebudete se o rodiče trochu bát, až poletí?
To víte, že se budu bát.

Bohuša - rodičové

Bohušini rodiče při oslavě 40. let soužití :-)

Co vy sama, letěla jste někdy?
Já jsem neletěla.

A vaši rodiče - mají s létáním nějaké zkušenosti?
Mamka nikdy neletěla, a táta jo - letadlem.

Jak dlouho čtete Ženu-in?
Něco přes dva roky.

Vyhrála jste někdy, nebo je tohle vaše první výhra?
Už jsem vyhrála DVD, knihu, vůni a BeBe sušenky.

Co se vám v magazínu líbí nejvíce?
Magazín je úžasný celý, denně jej navštěvuji, nejvíce mě baví vaření, ráda se taky zapojuji do denních témat a čtu osudy, které píší čtenářky - Žena-in nemá chybu!

Z celého letu pro vás budeme mít reportáž a doufáme, že i spoustu krásných fotek.

Kam dál?

Reklama