„Jsem přesvědčená, že na našem trhu už delší dobu chybí kvalitní oddechové knihy s lesbickou tematikou,“ píše nakladatelka Markéta Navrátilová na úvodní stránce svého nakladatelství s příhodným jménem LePress.

Díla známých zahraničních autorek, ve kterých jsou vztahy žen se ženami něčím naprosto běžným a samozřejmým, si zatím můžete objednat jen po internetu či telefonicky, časem se však snad dočkáme i prodeje v kamenných obchodech.

Podle Markéty Navrátilové nejde o to proti něčemu bojovat nebo něco propagovat, ale o oddechovou beletrii – tedy o jakousi „červenou knihovnu“ pro lesbičky. V nabídce nakladatelství najdete jak „příběhy o vášnivém vztahu dvou žen“, tak „lesbické love story“ či „hřejivá vyprávění“.

Jestli bude mít nakladatelství úspěch či nikoliv se ještě uvidí – stejně jako to, jestli knihy zaujmou spíše lesby nebo mužské čtenáře.

Stránky nakladatelství: LePress

Zaujaly Vás „knihy pro lesby“? Chtěla byste si nějakou takovou přečíst? Nebo by Vás zaujala spíš kniha o gayích? Myslíte si, že se jedná o ojedinělý počin, nebo budou brzy lesbické a gay love story součástí produkce velkých nakladatelství?

Reklama