Tak už je to tady. Od té doby, co u nás Výměna manželek odstartovala, jsem si říkala, kdy se dočkáme i nějakého lesbického páru. A třetí série nám ho teď nabízí. Podaří se jim změnit lidské mínění a zničit předsudky?

Ludmila (45) je „bodrá" Moravačka s třemi dcerami a manželem Jaroslavem. Bydlí na vesnici ve velkém domě se zahradou a nepostradatelným vinným sklípkem. Celá rodina si spokojeně hospodaří a do Výměny se přihlásili jen kvůli zvědavosti, jak se žije jinde.

Zdena (26) s Radkou žijí v malém bytě v Praze. Jak už nám televizní upoutávky naznačovaly celý týden, jsou to lesbičky, které loni uzavřely registrované partnerství. Sice je tu opět ten stereotyp krátkovlasé lesby v kalhotech, ale jinak působí poměrně sympaticky. Prostě obyčejná mladá holka.

Ludmila byla v novém bytě zaskočena. Nenachází žádné stopy po dětech a nejdříve se domnívá, že Radka bude zřejmě dcera. Kupodivu jí nepřipadlo zvláštní, že na čestném místě visí známá fotka od Tanya Chalkin, na které jsou dvě líbající slečny. Ale po Radčině příchodu jí to došlo. Ten úsměv jí trochu zamrzal na rtech a nevypadala nějak nadšeně. Sice se ještě držela, ale šok na ní byl znát. „My jsme slušná dědina."
Maskovala to alespoň vtipem. A jak prohlašovala, na „tohleto" není zvyklá. Zvláštní, jak někteří lidé nedokáží vyslovit slovo homosexualita a musí to opisovat různými zájmeny.
Jinak její povinností bylo pouze starat se o psa a pracovat v recepci. Což zvládala dobře.

zory se mění
Jak byli oba dva novou situací zaskočeni, tak je až překvapivé, jak rychle se s tím dokázali srovnat. Ludmila pomáhala Radce se stěhováním a dobře se bavila. I když to pro ni bylo něco naprosto nového, brzy nevnímala žádnou odlišnost - brala Radku prostě jako kamarádku.
Další dny společně zašly do posilovny a na golf. Také pro ni Radka připravila překvapení - vzala ji na travesti show, kde se Lída docela „rozšoupla".
Zdeňka se podívala na dančí farmu a samozřejmě, že neušla ani typickému moravskému popíjení ve sklípku.
Slávek si také nakonec zvykl, a jak přiznal, Zdeňka mu bude chybět, protože do rodiny prostě zapadla. Zřejmě i jemu došlo, že sexuální orientace nemá vliv na to, jaký člověk vlastně je.

Setkání
Po deseti dnech došlo k setkání mezi osmi očima. A kdo se těšil na nějakou ostrou hádku, tak byl zřejmě zklamán. Lída se Slávkem přiznali, že to pro ně byl velký šok, ale že si zvykli a teď už pro ně každé setkání s osobou s opačnou orientací bude snazší. Konala se také diskuze na téma budoucí život Radky se Zdeňkou a hlavně na jejich plánované rodičovství. A také si na závěr přislíbili, že se určitě setkají. A těmhle čtyřem bych to i věřila.

Včerejší Výměna snad ukázala, že homosexuální páry se opravdu od těch heterosexuálních neliší. Že rozhodně není proč mít z těchto lidí strach či snad k nim dokonce chovat odpor.

zdroj: www.gorilla.cz
autor
: Brygmi


Tak co, milé ženy-inteligentní? Dívaly jste se? A co na to říkáte?

Reklama