Kdybych chtěla přehánět, tak Jack Nicholson jako Harry Sanborn je taková Čachtická paní v mužském podání. Ovšem on se v krvi mladých dívek nekoupe, pouze si vybírá k partnerskému soužití takové, kterým nesmí být ani o den víc než třicet let. Objetí mladic, jejich energie, svěží pleť, jejich obdivná vzhlížení, která masírují jeho ego… To vše potřebuje tento stárnoucí třiašedesátiletý playboy, který si nechce přiznat, že … stárne.

Po jednom kolapsu při milostných hrátkách se svým novým objevem se ocitne na rekonvalescenci v domě dramatičky a úspěšné autorky divadelních her Ericy v podání Diany Keaton. Ta se „bohužel“ pro zhýčkané oko Harryho pohybuje v jeho věkové kategorii. A pomalé oťukávání začíná… A Harryho podvědomí pomalu ale jistě nevědomky nahlodává fakt, že v rámci hesla „svůj k svému“ to může taky za něco stát.

Oba dva představitelé hlavních rolí jsou brilantní. Diana Keaton je neustále šarmantní a elegantní a Jack Nicholson neztratil nálepku určité ďábelskosti, která mu podle mého zůstala už z dob Čarodějnic z Eastwicku.

Ale pokračujme: situaci tak trochu komplikuje mladý doktor z pohotovosti – Keanu Reeves – jež podlehne kouzlu zralé ženy a nadbíhá jí a nadbíhá. No – prostě to není žádná vrtošivá potrhlá třicátnice, ale žena se zkušenostmi, jež zná svoji hodnotu.

Celý děj Vám vyprávět nebudu, to byste se pak do kina nevypravily, ale jedno Vám mohu říci už teď: dialogy jsou napsány velmi vtipně a vpodstatě se smějete od prvního okamžiku, protože spousta situací Vám přijde, jak vystřižená ze života, aniž byste měly pocit, že situace jsou lacině okopírované…

Filmu bych vytkla jedině happy end. Moc by se mi bývalo líbilo, kdyby Keanu Reeves s Dianou Keaton vytvořili harmonický, ač věkově odlišný, pár…

Prostě a jednoduše: je to komedie, země původu USA. V kině kromě reklam strávíte 130 minut.

Režie: N. Meyers
Obsazení: J. Nicholson, D. Keaton, K. Reeves, F. McDormand, A. Peet  

Reklama