Na táborech to bývá legrace, i pro rodiče na návštěvách. O tom nám napsala v dalším příspěvku čtenářka krokodýlice.

Máte pravdu, milá krokodýlice, hraní omlazuje a nic to nestojí. :-) Děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den!

Patřím k těm hravým rodičům a tak vítám každou příležitost, při které se můžu vyřádit. Doma, venku, v autě hrajeme asi běžné hry jako všichni. Naše poslední hraní bylo trochu jiné:

Mám čerstvý hravý zážitek ze sobotní návštěvy skautského tábora. Už tradičně jsou na sobotu uprostřed dvoutýdenního pobytu zváni rodiče, aby se aktivně zapojili do programu. V táboře probíhá celotáborová hra, děti jsou rozděleny do družstev, plní úkoly, sbírají body.... Kromě té jedné soboty, kdy za děti soutěží rodiče. Tentokrát jsme měli jednoduchý úkol - dostali jsme vajíčko, ešus a 15 minut času k tomu, abychom rozdělali oheň a uvařili na něm vajíčko natvrdo. Kromě toho jsme cestou pro dřevo plnili úkoly, za které bylo možné dostat pár minut navíc.

Tady je jeden z úkolů pro inspiraci:

Potřebujete prázdné plato od vajíček a třicet barevných korálků. „Zadavatel“ rozdělí korálky místo vajíček do plata, na 2 minuty je ukáže soutěžícím a ti pak dostanou stejné korálky a prázdné plato, aby ukázali, jak jsou na tom s pamětí.

Můj popis té akce možná působí stroze, ale moc jsme si to hraní užili. Připadali jsme si v té chvíli jako vrstevníci vlastních dětí, bojovali jsme jako lvi a nakonec úspěšně. Z žádného vajíčka po rozlomení žloutek nevytékal, všechny týmy dostaly plný počet bodů a my jsme pak byli přizvání k buřtovému ohýnku a mohli si zazpívat při kytaře.

Hrajme si co nejvíc. Vlastní zkušenost mi říká, že hraní omlazuje víc než všechny kosmetické zázraky.

Hezký den přeje

krokodýlice

PS: Přikládám ukázkovou 3 roky starou fotku ze stejného místa. Letošní bohužel nemám. Skutečný věk se na nás podepsal a zapomněli jsme si vzít s sebou foťák :-)

skaut

Tématem dnešního dne je: Hrajete doma s dětmi hry?

  • Jaké hry hrajete?
  • S kým nejčastěji hrajete - s dětmi, partnerem, kamarádkou...?
  • Jaké hry berete s sebou na dovolenou?
  • Co vás nejvíc baví?
  • A co naopak nesnášíte?
  • Máte nějaké vtipné zážitky?
  • Doporučila byste nám nějakou hru?

Napište mi cokoliv, co vás k tomuto tématu napadne, budu se těšit. Na jednu z vás čeká skvělý dárek - originální hra Scrabble od firmy Mattel. Na příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz. Předem děkuju a přeju hezký den!

hra

Reklama