BioGaia® Protectis® s vitaminem D je doplněk stravy s kombinací mléčných bakterií (L. reuteri Protectis) a vitaminu D3. Mléčné bakterie jsou důležité pro udržení a obnovení rovnováhy v zažívacím traktu, a tím i pro imunitu. Na tu se soustředí i vitamin D, jehož zdrojem je slunce, kterého je ovšem v zimě nedostatek. A tak je nutné sáhnout po doplňku stravy.

Jedno balení obsahuje 30 žvýkacích tablet, které se mohou kousat, polykat nebo nechat rozpustit v ústech. Jsou určené pro děti od 12 let a mají svěží pomerančovou příchuť.

5ffc52f656e2ckapky.jpgDoplněk stravy

Jak se nám doplněk stravy osvědčil? 

Vendula, šéfredaktorka

Poslední měsíce onemocním velmi často a radost z toho nemám. Bacily nejčastěji nosí dcery ze školy a školky a moje tělo jim snadno podlehne. Zařadit doplňky stravy je tedy správný krok. Vůbec nepochybuji o tom, že veškerou imunitu řídí naše střeva a začít zde je logické. Já navíc trpím na chronické záněty střev a probiotika beru mnohem častěji než kdokoli jiný. Ty od BioGaia® Protectis® s vitaminem D mají velmi dobrou pomerančovou chuť, tabletku můžete jak spolknout, tak vycucat. Moc se mi líbí, že probiotika jsou v kombinací s vitamínem D, kterého má většina Čechů obzvláště v zimě nedostatek, ovlivním tak jednou tabletou hned dvě důležité věci, to mi přijde praktické. Velmi doufám, že při dlouhodobém braní budou mít doplňky vliv i na únavu a lepší náladu, ale ta možná přijde sama, pokud nebude člověk věčně nemocný. 

Marta, editorka

Doplňků řady beru celou řadu a jsem ráda, když můžu vyzkoušet i nějaký nový. Důležitý je pro naše celkové zdravý celý organismus a nepochybně také střeva. A na ty jsou tady probiotika BioGaia® Protectis® s vitaminem D pro podporu imunity. Oceňuji především to, že mají příjemnou chuť pomerančů a mohou se vycucat, rozkousat a spolknout. Skvělé pro ty, kteří prášky neradi polykají. Tyhle tabletky při rozkousnutí nejsou ošklivé. Vlastně mi tak chutnají, že se musím držet, abych si opravdu vzala jen jednu denně. Skvělé je, že jsou tyto probiotika v kombinaci s déčkem, kterého má hodně lidí málo a mělo by se pravidelně doplňovat. Já nejsem už pár let nemocná od té doby, co právě Déčko pravidelně celoročně doplňuji.

Julie, redaktorka

Po rozhovorech s řadou odborníků vím, jak jsou probiotika pro tělo důležitá. Nejen pro zažívání. Ovlivňují spoustu tělesných pochodů, imunitu nevyjímaje. A to se obzvláště teď v zimě, navíc s věčně nemocnými dětmi v zádech, hodí. Kromě toho se střevní mikrobiom podílí třeba i na naší náladě, a tu nemívám za zimních, pochmurných dní zrovna nejlepší. Proto jsem BioGaia® Protectis® s chutí otestovala. Mohou se polykat, kousat, nebo nechat rozpustit v ústech – já zvolila rozkousání, abych otestovala i pomerančovou příchuť, jakou výrobce slibuje. Je příjemná, velmi decentní. Za chvilku se rozplyne, stejně jako malá tabletka. A jejich působení? Na rodičovské dovolené se nemáte úplně čas detailně sledovat. Ale zhruba po týdnu užívání jsem měla pocit, že mě méně trápí nafouklé břicho. Že by to mělo souvislost? A také chválím, že mi odpadla jedna starost navíc – myslet na užívání vitaminu D, který je součástí BioGaia® Protectis®, a na který často zapomínám.

Více info najdete zde