Zamyslela jsem se nad proměnami, které redakce nedávno připravila. Vidíte také tu markantní změnu u proměněné ženy? Myslím nejen fyzicky, ale především psychicky.

Např. tato: Proměna čtenářky Veroniky

Jak vidíme samy sebe, tak nás vnímá i okolí

Říká se, že první dojem má člověk šanci udělat pouze jednou, takže bychom si měli nechat velmi záležet, když usilujeme o novou práci nebo nového partnera, vlastně o cokoliv.

Jak na to? Změnou image!

proměnaVyplatí se nechat si poradit. Nemusíme mít to štěstí, že nás promění tým z ženy-in, či si hned platit odborníka, stačí naše úspěšnější a „hezčí“ kamarádka. „Hezčí“ píšu v uvozovkách proto, že každá žena je tak krásná, jak sama chce. Dozvíme se třeba nejen to, že bychom měly změnit účes či líčení, nebo se jinak oblékat, ale také že příliš tlačíme na pilu, nebo jsme v jednání s ostatními příliš laxní, taková „leklá ryba“.

Kamarádka nám to totiž sama od sebe neřekne, bojí se, že se urazíme. Jiná situace nastává, když si o objektivní pohled samy řekneme – pokud nás má ráda, poradí, protože ona nás vidí „zvenčí“ stejně jako lidé, na které chceme zapůsobit.

Romana (45) je zosobněním nedostatku sebeocenění

Zevnitř, ale i zvenku. Sympatická, kultivovaná a komunikativní čtyřicátnice si stěžuje, že nemůže najít jinou práci než úklid domácností, a že s ní navíc ty bohaté ženy licitují o každou korunu. Svěřila se, že má milence, který žije ale s jinou. Položila jsem si otázku, proč nemůže najít práci a proč s ní její přítel nežije.

Romana se krásně sama nalíčila dle mých instrukcí (už jen to jí celou rozzářilo), ještě by potřebovala zajít ke kadeřnici a zbavit se zbytečně dlouhého copu. Oživit a obarvit nezdravě působící vlasy. Narovnat se! Potom by i poněkud příliš hubená postava nepůsobila poraženecky a nemocně.

Vsadím se, že po proměně fyzické má šanci na změnu v životě.

Muži v ní uvidí rovnocennou bytost, které je třeba si vážit. A potenciální zaměstnavatelé si ji dovedou představit na pozicích, které potřebují obsadit. Život Romany se může ze dne na den změnit k lepšímu.

Helena (65) působí jako velmi úspěšná a sebevědomí žena

Někdy až moc, takže jí s kamarádkami říkáme často „paní všechno ví, všechno zná“, ale máme ji rády a především hluboce obdivujeme její dokonalou image, vkus a styl.

Pro ni platí úsloví, že dokáže „udělat z prdu kuličku“.

Přestože dostala do vínku malou postavu, příliš velká prsa i bříško a nekvalitní slabé vlasy. Ona ale přesně ví, jak potlačit nedostatky a vyzdvihnout přednosti (například nohy), jaký účes, jak se obléknout, aby byla stále šik. I v důchodovém věku nemá nouzi o práci a o muže (prozradím, že zvládá nejen manžela, ale i milence).

Tak co, jak jste na tom vy? Souhlasíte též s názorem, že „šaty dělají člověka“ -  a nejen šaty!... Změnila se některá z vás ze dne na den vlastním rozhodnutím, že „takhle už to dál nejde“? Změnil se také váš život?

Reklama