Zvolte vhodný typ odsávání

Naprostá většina moderních digestoří umožňuje nejen odtah nežádoucí páry mimo obytný prostor, ale i recirkulaci s čištěním vzduchu přes speciální vyměnitelný uhlíkový filtr. Tato možnost se využívá hlavně v prostorách bytových a panelových domů bez možnosti vyvedení páry ven přes zeď nebo do komína. Naopak odtahové digestoře patří tam, kde je komín, ventilační šachta nebo odtahové potrubí.

m1.jpg

„Všechny odsavače MORA vám umožní oba způsoby odtahů par, nabízejí však něco zcela unikátního, a to možnost až sedmi způsobů napojení odtahů v jednom odsavači – šest odtahů ven z místnosti a sedmý pro recirkulaci. Odsavače jsou proto vhodné i do panelových bytů. Všechny jsou také vybavené praktickými kovovými filtry proti mastnotám, které stačí umýt ve dřezu nebo v myčce. Na nutnost čištění vás upozorní u některých modelů indikátor na odsavači,“ radí Jana Neuszerová, odbornice značky MORA.

Nepodceňte ergonomii

Možná, že už máte své zkušenosti s odsavači, které vám při vaření spíš překážejí. Pak je pro vás ideální komínový odsavač se zkosenou hranou. Nejen, že je elegantní, ale jeho ergonomický šikmý tvar vám dovolí praktickou a bezpečnou manipulaci s nádobím nad varnou deskou a pohodlné vaření s volným prostorem nad hlavou.

Dostatečný výkon

Tady platí opravdu jednoduché pravidlo – čím větší máte kuchyň, tím vyšší by měl být výkon odsavače par. Digestoř by měla být schopná během jedné hodiny vyměnit vzduch v místnosti 5-10x. Pokud tedy vynásobíte délku, šířku a výšku své kuchyně, získáte objem v m3. Ten vynásobte 5x, ale lépe 10x, a získáte minimální doporučený výkon odsavače.

m2.jpg

Účinný štěrbinový odtah

„Odsavače par s novým tvarem se zkosenou hranou mají konstrukci s velmi účinným štěrbinovým, tzv. perimetrickým odsáváním. Na rozdíl od klasických odsavačů jsou výpary díky šikmému tvaru a odsávání přes štěrbinu efektivně odváděny k zadní části odsavače. Tim se výrazně omezí nepříjemný kontakt horkých výparů s obličejem. Štěrbinové odsávání je navíc mimořádně úsporné a čistí vzduch velmi efektivně a i při nižším výkonu motoru, a tedy bez zbytečného hluku,“ dodává Jana Neuszerová.

m3.jpgMora OV 686 GBX

Nový 60cm odsavač par MORA OV 686 GBX se zkosenou hranou v provedení černé sklo a nerez má nejen krásný design, ale nabízí i dostatek prostoru pro vaření. O dokonale čistý vzduch se postará inovativní perimetrický odsávací systém, který účinně přesměrovává odsávání vzduchu z centrální části do vnějších rohů. Přitom nepřetěžuje motor, optimalizuje spotřebu energie, snižuje hluk a odsává podstatně účinněji. Odsavač dokonale odstraní mastnotu i pachy pomocí tří výkonnostních stupňů s maximálním výkonem 608 m3/h a hlučnosti 63 dB. Kovové filtry proti mastnotám jsou vylepšené speciální polyuretanovou pěnou. Tato pěna zvládne eliminovat až 98 % tukových i jiných nečistot a zároveň zachová perfektní absorpční účinnost. Kovové tukové filtry jde snadno mýt v myčce nádobí a tím udržovat spotřebič v dokonalém stavu bez zbytečné námahy. Odsavač je vybaven horním odtahem se zpětnou klapkou, která zabraňuje pronikání studeného vzduchu zvenčí, ale zároveň brání úniku teplého vzduchu z místnosti a následné tvorbě kondenzátu v potrubí. Nastavit lze také recirkulaci vzduchu přes uhlíkový filtr. Odsavač se ovládá dotykově. Stojí 5 990 Kč. V nabídce je i obdobný model v kombinaci bílého skla a nerezu za stejnou cenu.

Více na  Mora.cz

MORA a příjemné chvíle s rodinou u dobrého jídla patří dohromady už bezmála dvě stě let. I pro letošní rok je připravena zajímavá akce, kdy zákazníci získají k vestavným troubám navíc jako dárek 10 kg mouky. Více o akcích na www.mora.cz v sekci „Promo Akce“.

61e6bf1089cdcobrazek.jpg