Leona je pětatřicetiletá, pohledná mladá žena, která byla už odmalička velmi ambiciózní. Ovládá pět světových jazyků a dnes působí na vysokém postu jisté mezinárodní společnosti. Svou práci miluje a díky ní také hodně cestuje. Pak se ale vrátí domů a je sama.

O muže nouzi nemám

mum

Když se Leony zeptáte na známosti, se smíchem odpoví:
O muže nouzi nemám, jenže nevím, zda se na mě lepí kvůli mně samotné, nebo kvůli mému finančnímu kontu.
Po čase totiž zjistím, že víc než to, jak vypadám, je zajímá, kam pojedeme na dovolenou, kterou většinou já blbec sama zařídím i zaplatím.

Kolik známostí Leona měla? Vážnější tři, z toho jednoho cizince, Angličana.
Ten byl nejlepší, sám byl finančně dobře situovaný, byli jsme rovnocenní partneři, nic jsme si nezáviděli. Náš vztah nakonec ztroskotal na vzdálenosti. Já jsem nechtěla žít v Londýně, on tady v Praze.

Nejsou vzhledem k jejímu povolání nároky na muže příliš vysoké?
Asi ano. Ono to zní možná hloupě a povýšeně, ale já už si prostě nedokážu představit, že při tom všem, co jsem si vybudovala, jak jsem se vypracovala, bych nakonec měla žít s někým „o třídu níž“. Já vím, zní to hrozně, ale o čem bych se s takovým mužem bavila?

Takže šanci má jen ředitel, manažer, podnikatel?
Já nevím, prostě chlap, který má všech pět P a není závislý jen na své partnerce.

Něco je špatně. A Leona o tom přemýšlí.
Ano, něco je špatně. A nejen ve mně, ale v celé společnosti. Nic proti sexuálním menšinám, ale mně se zdá, že poslední dobou je snad každý muž čtyřprocentní. Co čtyřprocentní, klidně bych dala i 40 %. Pak si máme vybrat.
Když už se mi někdo po všech stránkách líbí, tak je gay. A u ostatních mám zase podezření, že mě chtějí jenom kvůli penězům. A pak jsou tu ještě další, kteří by mě chtěli jenom do postele. Sakra, copak je něco špatného na tom, že jsem si vybudovala kariéru? Kde jsou všichni dobře situovaní muži?
Asi jsem něco prošvihla, nevím. Cestuji po celém světě, užívám si, ale pak se vrátím domů a jsem tam sama.

Leoně je pětatřicet, čas, kdy touží i po dítěti.
Moc bych chtěla dítě, ale ne za každou cenu a hlavně ne, abych na ně byla sama. Finančně bych to zvládla, to není problém, aby mi ho někdo „udělal“, případně abych šla na umělé oplodnění, taky žádný problém, dnes si můžete koupit všechno, obrazně řečeno i dítě. Ale dítě má mít mámu a tátu, jako jsem měla já. Chtěla bych dítě, založit rodinu, ale není s kým.

Pozn. red.: Jméno Leona bylo v příběhu pozměněno

Přečtěte si také:

Reklama