Existují drobnosti, které Vám bezpečně kdykoliv dokáží připomenout Vaše dětství. Jednou z nich jsou určitě i LENTILKY. Ty malé barevné čočky, které zajisté dobře znali naši rodiče a nepochybně i prarodiče, protože LENTILKY jsou tu s námi už více než 100 let!

Jejich výroba začala v roce 1907 v moravském městečku Holešov, kde se částečně vyrábějí dodnes. Díky pokroku technologie se zmodernizovala výroba a vylepšila receptura, ale co zůstává stále stejné, je dětská radost a úsměv na tváři, který umí tyto barevné bonbóny vykouzlit.

Lentilky

Toto malé sladké potěšení v papírové krabičce můžete svým dětem přibalit do svačinového boxu a dopřát jim tak milou tečku za celým svačinovým menu. A nyní bude ještě o něco kouzelnější.

LENTILKY si pro mladé dámy a pány připravily speciální limitovanou edici. Jsou to krabičky ve čtyřech různých barvách. Růžová a fialová verze pro holky skrývá právě růžové, fialové a žluté bonbóny. Kluci najdou v modrých a žlutých krabičkách lentilky modré, žluté a zelené. Všechna balení mají praktické otevírání, takže se nestane, že by se dětem někam rozkutálely.  LENTILKY Holky & Kluci budou k dostání od května ve vybraných prodejnách za doporučenou maloobchodní cenu 12,90 Kč.

Lentilky

Limitovaná edice LENTILKY Holky & Kluci má navíc letos ještě jedno vylepšení. Tím jsou čtyři hrdinové zobrazení na přední straně obalu. Každý z nich má svůj příběh.

Pimxi z růžové krabičky je napůl kočka. A kromě ladných kočičích pohybů také vidí ve tmě a díky své kouzelné čelence dokáže číst cizí myšlenky.

Fialová Levantea umí mávnutím kouzelného proutku zastavit čas. A jako každá správná víla svede i pořádně zamávat křídly a letět.

Lentilky

Fireuse najdete na žluté krabičce.  Je to neohrožený vládce ohně. Ale měli byste si na něj dát dobrý pozor! Má totiž kouzelný plášť, díky kterému se v mžiku stane neviditelným.

Hrdinou modré krabičky je Xerano. Vesmírný vynálezce, který mluví všemi jazyky. Dávat si s ním závod v běhání není nejlepší nápad. Jeho nohy jsou totiž nejrychlejší v celé galaxii.

Pokračování dobrodružství superhrdinů ve formě komiksových příběhů najdete od 12. 5. 2013 na www.lentilky.cz

Lentilky

Vláčné čokoládové muffiny s lentilkami

 • 85 g hořké čokoládyMuffiny
 • 350 ml horké kávy nebo horké vody
 • 500 g cukru
 • 330 g polohrubé mouky
 • 150 g kakaa
 • 2 lžičky jedlé sody
 • 1 lžičku prášku do pečiva
 • 1 lžičku soli
 • 3 velká vejce
 • 200 ml oleje
 • 350 ml protřepaného podmáslí
 • 2 lžičky vanilkového extraktu (nebo vanilkový cukr)

Předehřejte troubu na 150 stupňů Celsia.

 

Nasekejte čokoládu na drobné kousky a zalijte horkou kávou (pokud muffiny připravujete pro děti, místo kávy použijte horkou kávu bez kofeinu nebo horkou vodu). Mezitím si ve velké míse smíchejte cukr, mouku, kakaový prášek, prášek do pečiva, jedlou sodu a sůl. V jiné míse mixerem našlehejte vejce do pěny. Pomalu přidejte olej, vanilkový extrakt, podmáslí a rozpuštěnou čokoládu. Přidejte čtvrtinu suché směsi a zamíchejte dohladka, potom další čtvrtinu a takto postupujte, až máte všechnu suchou směs zapracovanou. Připravte si formičky na muffiny. Každou z nich naplňte lžící až do 2/3 objemu formičky. Pečte cca 30 minut.

Růžový pudinkový krém:
Vanilkový pudink uvařte podle receptu a nechte vychladnout. Rozšlehejte 150 – 200 g změklého másla a postupně po lžíci zašlehejte všechen pudink. Na závěr přidejte trochu růžového potravinářského barviva a rozšlehejte, až je směs růžová.Muffiny

Muffiny ozdobte krémem, růžovými, fialovými a žlutými lentilkami. Nebo jen polejte tmavou polevou a ozdobte modrými, zelenými a žlutými lentilkami.

Reklama