Která z nás by dala vale lenošení v houpací síti, že? Co si ale tento zážitek zpestřit a užít si trošku adrenalinu a úchvatného výhledu? Na recept, jak všechny složky skloubit dohromady přišla partička amerických nadšenců a zde je výsledek…

Holdujete adrenalinovým požitkům? Pak i přesto vás chceme upozornit, že při pohledu na nadcházející video, se mnohým z vás obrátí žaludek vzhůru nohama. Partička amerických dobrodruhů totiž v americkém Utahu přišla na netradiční nápad, jehož výsledkem je pěticípá síť, která se rozprostírá nad úchvatným kaňonem.

Jak samy vidíte, jediný přístup na obří síť v oblasti Moab je po jednom z pěti lan dlouhých okolo 60m. Ti zkušenější po laně přejdou, zbytek většinou volí sklouznutí na karabině. Vrátit se můžete stejně, lepší je to však dle tvůrce nápadu 28letého slacklinera Andy Lewise poslat rovnou dolů do kaňonu s padákem na zádech. Základ tvoří pět napnutých slacklinových lan, která mají dohormady okolo 600m a pokračují jako obvod celé sítě, ve středu sítě je zpevňující kruh a zbytek je vypletený 5000m paracordu nebo-li padákovkou, která je velice pevná a odolná.

Myslíte si snad, že se nikdo do netradiční zábavy po hlavě nevrhnul? Nenechte se mýlit, během týdne v síti „uvízlo“ téměř 250 lidí a pár jich tam prý dokonce i přespalo.

Tak co na to říkáte? Zvedá se žaludek i vám nebo byste to prostě prubly?

Reklama