S o rok mladším Tomášem chodí Lenka tři roky. Pár sice plánoval společnou budoucnost, která zahrnovala i děti, ale jejich plány se měly uskutečnit nejdříve za čtyři roky. Do té doby si chtěli užívat nezávislosti, absence závazků a cestovat. Jenže taková budoucnost je nečeká, protože Lenka je těhotná a potrat je proti jejímu přesvědčení.
no.jpg
Foto: Shutterstock

„Stalo se to jednou v noci. Udělali jsme si filmový večer a trochu se doma opili. Tomáš na mě potom naléhal, že chce sex. Mně se do toho sice nechtělo, ale jak jsem byla ovíněná, tak jsem tomu prostě nějak nedokázala zabránit a pak jsem si řekla, že to bude trvat jenom chvilku a už budu moci jít spát. Jenže jak jsme byli opilí, tak si Tomáš zapomněl vzít ochranu a z toho jednoho nechráněného styku jsem otěhotněla,“ popisuje Lenka.

Když zjistila, že je v jiném stavu, nebyla natěšenou těhulkou, ale zhrozila se. Na výchovu dítěte se rozhodně ještě necítí. Tomáš je v posledním ročníku vysoké školy, ona sama školu nedávno dodělala a nastoupila do prvního zaměstnání a také měli smělé cestovatelské plány.

„Hned po tom, co mi test ukázal dvě čárky, jsem Tomášovi volala a do telefonu jsem ho strašně seřvala. Je to jeho chyba. Za prvé jsem s ním tenkrát spát ani nechtěla a za druhé měl alespoň myslet na ochranu. On udělal chybu, ale trpět budu já, protože já musím dítě odnosit, já ho musím porodit a já se o něj musím nejvíc starat. Nestihla jsem si vybudovat kariéru, Tomáš ještě studuje a nemáme moc peněz. Budoucnost vidím dost černě, ale potrat pro mě nepřichází v úvahu a adopce taky ne. Nechci si to po zbytek života vyčítat,“ říká Lenka.
 
Dítěte se sice vzdát nechce, ale má velké obavy z jeho narození. Protože je nechtěné, tak se bojí, že ho nebude mít ráda. „Vím, že nastávající maminky si s miminkem v bříšku povídají, ale mě ten pupek spíš otravuje. Nezajímá mě, jestli to bude holka nebo kluk, nezajímá mě nic. Ještě jsem nekoupila ani jedny dupačky. Myslím jen na to, že mi to dítě zkazí všechny plány a mám strach, že mu to nikdy neodpustím,“ vyjadřuje Lenka své obavy.

Čtěte také:

Reklama