„Pet Fashion není jen tak obyčejný obchod pro psy. Nejenže tam nakupují slavné celebrity, jako Helena Vondráčková, Ivanka Gottová nebo Jiřina Jirásková, ale jako celebrita se tam budete cítit i vy,“ jak nám řekla majitelka Lenka Kholová

pat fashionBlíží se Vánoce a vy možná uvažujete o tom, jakým dárkem udělat radost svému čtyřnohému příteli. Zeptala jsem se za vás majitelky obchodu pro psy Lenky Kholové, co frčí v psí módě, co bývá nejčastějším dárkem, jaké jsou novinky, zkrátka na všechno, co by vás mohlo zajímat a inspirovat

Psí oblečky jsou teď velkou módou, ale mají určitě i své odpůrce. Někteří lidé to považují za zbytečné, neetické a pro psa nezdravé. Určitě se i s takovými setkáváte. Co byste řekla na obhajobu psích oblečků. Proč ano? Co na to třeba veterináři?
Samozřejmě, že to s veterináři konzultujeme, a většina z nich není proti. Doporučují je hlavně pro staré nebo nemocné pejsky, u kterých může obleček zabránit prochladnutí. Třeba jezevčíci, kteří jsou hodně nízko u země, psi, kteří se pravidelně stříhají, naháči, ale i ti, kteří většinu času tráví doma. Já sama mám „westíka“ a obleček považuji za velmi praktický. Když prší a je bláto, obleček ho chrání, takže mu pak stačí umýt packy a nemusím ho koupat celého.

Jak na obleček zvykat a co dělat, když ho pes odmítá? Já jsem to zkoušela na svém (mám sheltii) a nepochodila jsem. Jen tak z legrace jsem mu oblékla kombinézku a nikdy nezapomenu na jeho uražený, ponížený výraz. Utekl se schovat do kouta a „nemluvil“ se mnou.
Nejlépe je začít u hodně mladého pejska. Zpočátku se to žádnému z nich moc nelíbí, ale zvyknou si, stejně jako si zvyknou třeba na kšíry nebo obojek a vodítko. Chce to trpělivost, nějak ho rozptýlit třeba pamlskem a odvést pozornost. Ale pokud to pejskovi způsobuje trauma, rozhodně bych ho nenutila.pat fashion

Jaké rasy psů se u vás nejčastěji oblékají?
Jelikož oblečky již nejsou výsadou pouze malých pejsků, obléci u nás se může každý pejsek od malé čivavy přes buldočka, Jack Russel teriéra až po velké plemeno rhodéského ridgbacka nebo boxera.

Poslední dobou není výjimkou, že psi provázejí své páníčky i na společenské akce. Máte i  společenské oblečky?
Ano, aktuálně u nás můžete pejskovi pořídit například stylový obleček Santa Clause, se kterým rozhodně uspějete na každém předvánočním večírku. :)

pats

Existují i v psí módě trendy? Pokus ano, co teď frčí?
Ano, i když je psí móda zejména zaměřená na pohodlí a technickou vypracovanost,  rozhodně nezaostává za módními trendy. Naše autorská kolekce BASS-TEE má například károvaný vzor, ruční výšivky a spoustu vypracovaných detailů. Často také jezdíme na světové výstavy chovatelských potřeb do zahraničí, takže víme, co je „trendy“ i za hranicemi. Například kočárek pro pejska je již velmi obvyklý doplněk, ale takový běžecký trenažér u nás skladem ještě nemáme

Neuvažujete o tom, že byste pořádali i psí módní přehlídky?
Milujeme módní přehlídky - tento podzim jsme se v rámci DESIGNBLOKU a PRAGUE FASHION WEEKENDU účastnili módních přehlídek LA FEMME MIMI návrhářky Mimi, která nám navrhuje oblečky BASS-TEE. Naši psí modelové byly hvězdami, jsem si jistá, že se brzy opět na mola vydáme. :)pat fashion

Je o vás známo, že si váš obchod oblíbily i české celebrity. Můžete nám prozradit, kdo ze slavných osobností u vás nakupuje?
Nechtěla bych nikoho opomenout, protože u nás bylo již téměř 30 známých tvář a velmi si každé z nich vážíme. S úctou ale například vzpomínáme na paní Jiřinu Jiráskovou, která u nás oblékla svého francouzského buldočka Amálku, Ivana Gottová se Charlottkou vybraly výbavu pro své štěně Stellu nebo Helena Vondráčková pořídila pelech pro svoji fenku Elsu. Chantal Poullain se oblečkům nejdřív bránila, ale když oblékla svého boxera, musela uznat, že mu nejen sluší, ale je praktický na dlouhé procházky. Herečka Míša Maurerová, která pořídila obojky nejen pro své psy, ale také pro svoji oslici Boženku. Také Kateřina Herčíková a Marta Jandová jsou naše velké fanynky a jejich pejsci od nás mají každou chvíli nový obojek, který velmi originálně kombinují s jinými doplňky.

Blíží se Vánoce. Máte nějakou speciální sváteční kolekci?
Mazlíčci by rozhodně měli pod stromečkem najít nějakou hračku. Třeba plyšáka s čepicí Santa Clause, pohodlný pelech s dutým vláknem, který je lepší než peřiny páníčků, a také spoustu dobrůtek speciálně určených pro psy a kočky. I o vánočních svátcích je potřeba dbát na kvalitní stravu, zbytky jídla od stolu by mohly způsobit velké obtíže.

pat fashion

Jste něčím výluční? Máte něco, co se v jiných podobných obchodech sehnat nedá?
Můžeme zákazníkům nabídnout třeba psí botičky nebo sluneční brýle. Výlučně prodáváme také originální přívěsky na obojky ve tvaru jelena.

Psí brýle, u těch bych se s dovolením zastavila. Není to zase jeden výstřelek, který je pro psa spíš trápením?Jak se třeba připevňují?
Mají gumičku pod bradu a za uši. Já bych je svému psovi asi nedala, ale neodsuzuju toho, kdo si je pro svého psa koupí. Mají UV filtr, a když jezdíte se psem třeba na hory, nebo k moři, kde je velmi ostré slunce, můžou mu brýle chránit zrak.pat fashion

A co botičky? Není to už trochu moc?
Jako módní doplněk to už může někomu připadat přemrštěné, ale botičky mohou sloužit i jako ochrana pacek.. Když má pes třeba nějaké zranění, nebo rozškrábané packy od sněhu či soli, může botička udělat dobrou službu. Ale jinak jsou samozřejmě botičky věcí vkusu majitele.

Máte vlastního pejska a oblékáte ho ve svém obchodě?
Ano, mám 15letého Bastiena, je to West Highland White Terier a byl hlavní inspirací pro vznik mé značky oblečků BASS-TEE. Samozřejmě má celou kolekci zimních bund, mikin a vest, kterou pravidelně střídá, a v parku tak dělá velkou reklamu. :)

Co mu pořídíte jako dárek k Vánocům?
Největší radost mu i v jeho věku udělá plyšová pískací hračka, letos to bude pravděpodobně velký sněhulák s červenou vánoční čepicí, horkým vzduchem sušené kachní plátky a bezpečnostní obojek z nové reflexní řady, se kterým ho velmi dobře uvidím i v potemnělé noční ulici.

Máte nějaký tip pro naše čtenářky?
Když pořídíte dárek pro svého mazlíčka, uděláte tím radost nejen jemu, ale i sami sobě. :) A pocit štěstí a radosti je důležitý nejen o Vánocích.

Reklama