Nikon Photo Gallery uvádí od 23. července pro veřejnost výstavu fotografií Lenky Hatašové nazvanou V jiném světle. Výstava přináší pohled na známé tváře z trochu jiného úhlu, než v jakém jsme zvyklí je vídat. Osobnosti jsou zahaleny v atmosféře stínů, jejichž zdrojem je ve většině případů modulované denní světlo.

Bára Basiková

Na celkem 50 fotografiích je můžeme vidět také v situacích či prostředích, v jakých se běžně fotografovat nenechávají. Osobnosti tak poodhalují cosi ze svého soukromí, aktuálního naladění i ze svého hlubokého nitra. Jakési intimní napojení mezi fotografem a jeho objektem je zřejmé na první pohled. Důvěra pramenící z dlouhodobé spolupráce tak umožnila vytvořit originální perspektivu V jiném světle.

Jandová

K pořízení fotografií pro tento projekt využila autorka fotoaparát Nikon D3X a objektivy Nikkor AFS f 24mm, 35mm, 58mm a 85mm, všechny se světelností 1,4. Právě tyto světelné objektivy pomohly z kreativních nápadů pro práci s přirozeným světlem vytěžit maximum.

kocab

O fotografce

Lenka Hatašová (nar. 1969) prošla s fotoaparátem v ruce válečným bojištěm na Balkáně, zeměmi severní a střední Ameriky či tenisovými kurty slavného grandslamu. Svět reportáží a dokumentaristiky opustila v devadesátých letech ve chvíli, kdy začala fotografovat pro média známé osobnosti kultury, sportu či politiky. Více než akce a adrenalin ji začal zajímat stylizovaný portrét, kterému se v posledních letech věnuje již výhradně. Její fotografie zdobí titulní stránky magazínů, přebaly autobiografických knih, kalendáře, obaly desek českých zpěváků či kapel nebo fotografické vizuály k televizním kampaním a kampaně spojené se známými osobnostmi vůbec.

Zlata Adamovská

K fotografování ji přivedl otec, maminka jí zase ukázala, co je skutečná láska k lidem. Jak sama autorka říká, láska otevírá srdce a mění tak i vidění vnější reality, což je pro fotografa klíčové. Od portrétů si poslední roky čím dál častěji odskakuje do přírody, kde s kapesním fotoaparátem hledá každodenní zázraky na své cestě, které lze ve spěchu a tepu naší doby snadno přehlédnout.

O výstavě vzniklo také krátké video pro weby a sociální sítě, které naleznete ZDE

Výstava v Nikon Photo Gallery potrvá do 30. srpna 2015.

Reklama