Lenka Dusilová, Dan Bárta a beatboxer En.Dru nabídnou 23. září večer v Plzni v prostoru U Zvonu všem příchozím zajímavý hudební zážitek: v rámci doprovodného programu interaktivní audiovizuální instalace nazvané ACUO uvedou tzv. Tichý koncert, kdy jejich společné improvizace nebudou slyšitelné klasicky akusticky přes reproduktory, ale pouze pomocí radiopřijímačů se sluchátky, které si musí zájemci o tuto hudební produkci přinést.

Od 20 hodin otevře celý večer “nahlas uvedená” zvuková koláž hudebníka Stanislava Abraháma, spoluautora všech zvukových a hudebních součástí projektu ACUO. Tichý koncert pak začne ve 22 hodin s nočním klidem. Vstupné je dobrovolné a koncert probíhá v rámci cyklu Zen Plzeň - město jako výstava, který se během projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 dlouhodobě zaměřuje na umělecké intervence do veřejného prostoru. Zajímavostí je, že ode dne Tichého koncertu do 27. září bude instalace ACUO pokračovat ve vysílání na frekvenci 93,7 FM, takže vše, co se kolem ACUA odehrává, uslyší zájemci v přímém přenosu na rádiových vlnách.

Hudební trojici Dan Bárta, Lenka Dusilová a En.Dru svedl dohromady Michal Šeba, autor samotné instalace ACUO, v roce 2011. Myšlenka doplnit interkativní audiovizuální objekt o možnost přenášet zvuky z ACUA po rádiových vlnách se rozvinula v nápad uspořádat Tichýkoncert – živé improvizace zpěváků společně s beatboxerem, s tím že doprovodné hudební aranžmá k jejich zpěvu by bylo přenášeno přes rádio přímo do sluchátek posluchačů. S tímto nápadem oslovil Michal Šeba Lenku Dusilovou, společně přizvali Dana Bártu a beatboxera Ondřeje Havlíka s uměleckým jménem En.Dru. V říjnu roku 2011, v době „přistání“ ACUA na pražském Náměstí Republiky, byl realizován první a do letošního plzeňského vystoupení zatím poslední Tichý koncert v tomto složení.

Více informací na www.plzen2015.cz.

Reklama