64d211c2e2be7obrazek.png
Foto: Shutterstock

Lenka hned na začátku vyprávění přiznala, že se jí vždycky líbili mladší muži, ale věděla, že to v jejích mladších letech není moc praktické. „Když mi bylo třeba 20, líbili se mi kluci, kterým bylo 17, ale vzhledem k jejich mentálnímu opoždění to nikdy nebyla dobrá volba, to mi vždycky vštěpovala i máma. Dala jsem na ni a i přesto, že mě přitahovali mladší, vzala jsem si o pět let staršího chlapa, což bylo rozumné. Po rozvodu jsem se konečně cítila svobodná ve volbě partnera a ve svých 50 letech jsem si našla o 20 let mladšího kluka. Záměrně ho popisuju jako kluka, protože zkrátka je.”

„Nemá cenu ani komentovat to, jak to vzaly mé děti a okolí, protože jak by asi každý čekal, koukaly se na mě skrz prsty. Že jsem moc stará, jak budu vypadat, že mám jiné koníčky, že se k sobě nehodíme, že je to nechutné a téměř nikdo mě nepodpořil. Bylo pro mě v tu chvíli důležité, jak se cítím a jestli jsem spokojená a konečně jsem se poprvé v životě cítila tak, že jsem s někým, u koho mám motýlky v břiše,” popisuje své pocity Lenka.

„Jezdili jsme na výlety, měli božský sex a já jsem si nepřipadala tak stará, unavená a naopak krásná. Nepřišlo mi, že bych byla nějak poblázněná, jak mi někteří tvrdili. Užívala jsem si to a ani jsem svého 'kluka' nemusela nikomu ukazovat, užívala jsem si s ním čas o samotě.”

„Bohužel po roce musím dát za pravdu těm, kteří mi říkali, že na to nemám. Ano, přiznávám, fyzicky na to sakra nemám. Samé výlety, zážitky, ponocování, všechno to ze začátku bylo fajn, ale jsem uhoněná a moje tělo na to už není dělané. Je mi sakra jen 51 a já se cítím, jako by mi bylo 70. Prostě už mu nestíhám. Nejhorší pro mě je vlastní selhání a to, že mé okolí mělo pravdu. Asi mi nezbývá nic jiného, než si vymyslet, že nám to prostě už neklapalo. Asi neumím uznat, že měli pravdu. Ale užila jsem si to, jen to už chce klid, úměrně k mému věku. Uvidíme, co bude dál.”

Zdroj: respondentka Lenka

Čtěte také:

Reklama