Další čtenářka s nickem Lenig je očividně příznivkyní knih klasických a v jejím příspěvku se dočteme výčet těch, které ji nejvíce zaujaly.

Milá redakce, milí čtenáři magazínu žena-in!

Čtu stále, čtu hodně...jen si už knížky moc nekupuji, ale chodím pravidelně do knihovny.
Už jsme tu tohle téma měli a díky mnohým z Vás, milé čtenářky a přispěvovatelky, jsem objevila zase nové spisovatele nebo tituly.
Všechny knížky, o kterých jsme si tu vloni psali a zaujaly mne, jsem si vypůjčila v naší knihovně. Teda pokud byly k dispozici. Některé mi děvčata objednala přímo
z Krajské knihovny.

Z našich spisovatelek mám ráda Kláru Janečkovou, od které jsem zatím přečetla vše, co se kde objevilo. Některé knížky vlastním, jelikož jsem členem Knižního klubu, jiné získávám z knihovny. Dále přímo hltám Táňu Keleovou - Vasilkovou, právě nyní se ke mně konečně dostal její „Ranč u dědečka“. Mladá Československá autorka píše romány ze současnosti a mnohé čtenářky se v jejích hrdinkách jistě „najdou“.

Na podzim jsem díky své rubrice „Knižní novinky“ v našich místních novinách objevila „Porodní bábu“ od Sabine Ebertové. Jedná se o historický román a všechny díly jsem hltala jedním dechem. Děj se odehrává v raném středověku, porodní bába se jmenuje Marta a sledujeme ji od jejího časného věku až k roli babičky. Tajemství, Osudy, Rozhodnutí, Kletba a Sen porodní báby, jak se jednotlivé díly pentalogie jmenují, popisuje autorka velmi poutavě. Nikdy jsem si nemyslela, že mne budou historické knížky tolik bavit. Marta se vydá se skupinou kolonizátorů do neznáma. Jak už to bývá, potká na cestách svou láskou, ale život jí neustále klade pod nohy překážky.

Další mou oblíbenou autorkou je například Sandra Brown nebo Nora Roberts, ale o jejich knížkách jsem již na ženě-in psala. Nicméně v knihovně neustále vyhledávám vše nové, co se naskytne.

Vloni mě dcera upozornila na knížku Zvuk slunečních hodin od mladé české autorky Hany Andronikové. Knížka mne velmi zaujala a i když byla situována do doby dávno minulé, byla velmi čtivá.

John Green napsal knížku: Hvězdy nám nepřály, která byla vybrána jako nejúspěšnější kniha pro mládež roku 2012. Pojednává o 16ti leté Hazel, dívce, kteoru potkalo v životě to nejhorší - má rakovinu. Seznámí se s chlapcem o rok starším, rovněž nemocným touto zákeřnou nemocí a spolu prožijí krásnou, ale bohužel velmi krátkou lásku. Knížka je napsána velice citlivě a přes smutné téma i vtipně.

Tajná dcera je další kniha, která mě velmi zaujala. Napsala ji Shilpi Somaya Gowda a jedná se o pravdivý příběh dívky narozené v Indii, které se její matka musí vzdát a miminko skončí v bombajském sirotčinci. Později je adoptovaná do Ameriky. Čteme zde nejen o adoptované Aše, ale i o jejích maminkách, jak biologické, tak té adoptivní.

Mohla bych pokračovat výčtem knih a jejich obsahů, ale více se již těším, až si přečtu příspěvky dalších čtenářek a opět načerpám nějakou inspiraci pro hledání v naší místní knihovně.

Přeji všem milovníkům knih krásné dny.
Lenig

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

No panečku, Vy jste vzorná čtenářka. Díky takovým, jako jste Vy, knihovny snad nikdy nezkrachují. A to je dobře.
Děkuji také za knižní tipy. Mějte se moc hezky.
Saša

Téma dnešního dne: Kniha, přítel člověka ve všech podobách

  • Jste čtenářkou knih?
  • Jaký je váš názor na knihy v pevné vazbě a knihy v elektronické podobě?
  • Porovnejte, posuďte, pochvalte i zkritizujte.
  • A můžete rovnou přidat tip, co právě čtete.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme - jak jinak, knihou. Jedna je od spisovatelky H. M. Körnerové Kočár do neznáma a jedna od mé maličkosti: Nelehký život Zorky Kohoutové s hudebním skladatelem Karlem Valdaufem: Nevybouřené mládí.

knihhhhh

Reklama