A další příspěvek už zase pozitivní není. Poslala ho čtenářka s nickem Lenig a po mnoha jejích zkušenostech má určitě důvod k rozhořčení. Více se dozvíte po přečtení.

Přeji pěkný den do redakce i všem žínkám :-)

Podomní prodejce nemám ráda, přímo se dá říci, že je nesnáším. Chování některých z nich  podle mne hraničí s nevkusem. Když jsem ještě bydlela v Liberci v paneláku, tak některý týden jich přišlo třeba i 5 po sobě, což je v přepočtu denně jeden. Nestačila jsem je slušně odhánět od bytu, leckdy jsem i pohrozila zavoláním policie. Když se v tuto chvíli dali na rychlý ústup, věděla jsem, že jejich obchody jsou nekalé.

Nabízeli mi již mnohé - rádoby kožené bundy (velká sleva, jedna budna za 5000 a dvě mi taky nechají za 8000, dokonce i tři by nechali za 10 tisíc, tak co si o tom asi tak normální člověk může myslet.

Nabízeli deky, které měli asi v autě, protože žádná větší zavazadla jsem neviděla anebo se mi chtěli vnutit do bytu?

Totéž bylo s kufříkem údajně pozlacených příborů. Kufřík sice měli i otevřeli na chodbě, leč to, co jsem viděla, byl tak možná kýč pro nevkusné sběratele všeho, co se leskne. Navíc zmínění prodejci téměř nikdy neměli světlou kůži jako já.

Všechny jsem vždy slušně vypoklonkovala od svých dveří, leč bydlela jsem ve věžáku se 78 byty, takže měli kde ještě zaťukat. Většinou jsem hned za svými dvěřmi hlasitě kamuflovala telefon na policii, kde jsem je ohlásila. Zda odešli z paneláku nebo jen z našeho patra, to pravdu nevím. Několikrát jsem po jejich odchodu z našeho poschodí vyjela výtahem a varovala jsem nahoře pár babiček, co bydlely samy. Všechny hned říkaly, že když u nich zaťukají, budou opravdu volat policii. Pro jistotu.

Další pro mne velmi nevhodní podomní prodejci jsou ti, co nabízejí kabelové TV, či telefonní a jiné linky. I zde se někdy stalo, že během týdne přišli z jedné firmy třeba 3 různí lidé. A to jsem kvetla. Že se aspoň nedokážou domluvit mezi sebou. A tam, kde jednou byli odmítnuti, již nepřijít. Ale tak to nemají. Sbírají „dušičky“ a náš vysoký panelák sliboval, že se aspoň nějaká chytí. A tak chodili byt od bytu a zvonili nebo ťukali. Ať byl pátek nebo svátek, nedbali ani na vhodný čas.

Bývala jsem sama doma, když přítel odjížděl na montáže a měla jsem sama pro sebe takovou naučenou věc. Po 20.hodině večerní zásadně nikomu neotvírat. Nikoho jsem nezvala a tak ani nečekala. Zamkla jsem se doma a většinou v osm večer jsem byla již v noční košili a županu nachystaná u televize na večerní program.  Zrovna začínala Ordinace, na kterou jsem se ze začátku ráda dívala (teď už asi 4 roky ne!) a někdo zvoní. Strachy jsem se rozklepala, co se asi stalo. Koukla jsem se kukátkem a tam stále cizí žena. Říkala jsem si, že už neotevřu. Nevím, kdo to je a není zvaná, na návštěvu je dost hodin atd. Ale ona zvonila zas a znovu, jako by šlo o život. Do toho jsem slyšela svou sousedku, která jí říkala, že jsem určitě doma, protože jsme spolu mluvily, tak jen ať ťuká dál. Já s bušícím srdcem za dveřmi přemýšlela, zda se našim, dceři nebo příteli něco nestalo....A nakonec jsem tedy otevřela.

Ona osoba, místo, aby mi řekla: „Dobrý večer, jsem paní Vomáčková, zastupuji firmu tu a tu“ na mě vychrlila: „Jak se jmenujete?“ Zůstala jsem koukat jako puk a říkám: „Prosím?“ A ona zase: „Vaše jméno a číslo bytu, vy ještě nemáte u nás U*C, tak jsem tady, abychom to spolu sepsaly.“
Nestačila jsem zírat, strach o rodinu mě opustil, zase do mě vjel vztek. A poprvé jsem neslušně vychrlila: „Dobrý večer, paní Nevímjaksejmenujete. Tak vyjste tak drzá, že mě tady obtěžujete po 20 hodině večerní, ani se nepředstavíte, neprokážete žádným průkazem a ještě na mě vystřelíte, že chcete vědět moje jméno a číslo bytu. To vás neučili v té vaší slavné firmě slušnému chování?“

On čučela jako vrána, asi se s takovým přístupem ještě nesetkala a pípla nějaké jméno. Tak jsem ji požádala, aby mi ho řekla pořádně nahlas a k tomu její číslo „poradce“, že si na ni budu na firmě stěžovat a povím jim, jaké má chování. Na to mi řekla, že už v našem paneláku šmajdá celé odpoledne, že je tam hodně bytů, a tak jsem jí vyšla skoro na konec. A že tedy sepíšeme tu smlouvu, aby už mohla jít domů. Na to jsem odpověděla, že kdybych chtěla smlouvu s touto firmou, tak bych ji už dávno měla, že se o své věci umím postarat sama a nepotřebuji k tomu, aby mě někdo obtěžoval po večerech. Navíc během posledních 14 dní u mě zvoní od nich už třetí osoba, všem vždy říkám, že jejich služby nechci atd..... Skončily jsme o půl deváté a dočista mě znechutila. Od té doby jsem už nikdy nikomu, koho jsem opravdu nečekala, neotvírala. Nemám na to nervy.

To samé je s nabídkami telefonů, internetu a pod. Vše, co potřebuji, si nejradši vyřizuji osobně v kamenné provozovně a nikdy ne u dveří ani po telefonu. Mnoho mých známých se již nechalo napálit a podepsalo smlouvu, která pro ně nebyla výhodná nebo si koupili ať již „kožené“ bundy nebo jiné krámy, které jim pak trčely ve skříních, protože se nedaly používat a oni se nakonec styděli to i někomu dalšímu nabídnout nebo snad vyhodit. Co kdyby je viděli sousedi a pochopili, že naletěli?

Neustále říkám svým hlavně postarším příbuzným, aby si na toto dali pozor. A nikoho nepouštěli ani do domu, natož do bytu. A nic po telefonu neslibovali.

Mým nejčastějším argumentem bývalo a je, že již všechno mám a jsem spokojena. Takže teď opravdu nic nepotřebuji ani nechci.

Snažím se pochopit, že je to jejich práce, ale vadí mi ta vlezlost. Sama jsem hledala již několikrát práci a byla na mnoha prvních pohovorech firem, které údajně hledají schopné administrativní pracovníky...hahaha, nakonec z toho vyleze, že moje práce by spočívala právě v podomním nebo pouličním prodeji. A právě proto, že to nechutně nesnáším, tak vždy (ač bez práce) hrdě odpovídám, že NEE, tuhle práci dělat NEMOHU ani NEBUDU. S těmito firmami jsem se setkala jak v Liberci, tak i zde v západních Čechách.

Přeji vám, milé ženy, lepší zkušenosti s podomními prodejci a krásný den Lenig

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________________

To se Vám ani nedivím. Znám pár lidí, kteří hledali práci a nechali se nalákat na tento provizní způsob vydělávání. Na to musí mít člověk žaludek a pevné nervy.
Bože, kde jsou normální pracovní místa? Copak všichni musí chodit s kufříkem a zvonit u dveří?
Škoda se rozčilovat, já už to píšu v dnešním článku - divná doba.
Děkuji, že jste napsala a ať brzy naleznete dobrou práci.
Saša

Téma dnešního dne: Podomní prodejci

  • Máte zkušenosti s podomními prodejci, pojišťovacími agenty, falešnými výběrčími na charitu ad.
  • Naletěly jste někdy?
  • Naletěl někdo z vašich známých a příbuzných?
  • Který typ těchto lidí vás štve nejvíc?
  • Chápete, že dělají svoji práci, nebo vám lezou na nervy?
  • Stáli tito lidé už i neodbytně u vašich dveří?
  • Jak je dokážete slušně vypoklonkovat?

Otázek se nabízí celá řada, obsah vašich příspěvků nechám už zcela ve vaší kompetenci.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: oční kosmetiku od AVONu a make-up zn. Gabriella Salvete

darecek

Reklama