Také čtenářka Lenig se staví k osvojení dětí registrovanými partnery kladně. Ve svém příspěvku se však zamýšlí i nad tím, za jakých podmínek by mělo fungovat.

Krásný zimní den všem žínkám a celé redakci!
Registrované partnerství - tak to samo o sobě již byla „bomba“, když se o tom začalo mluvit ve světě a později se uznalo i v Čechách.
Za svých 51 let života jsem se setkala s homosexuálními páry. V mém mládí byli tito lidé považováni za nemocné, špatné, odlišné.
Po revoluci jsme si zvykali na to, že je to normální jev, ti jedinci za svou sexualitu nemohou, protože se s tím narodili atd.

Později páry přišly s tím, že chtějí děti. Ženské páry to mají malinko jednodušší. Pokud je toho aspoň jedna z žen schopna, může nějaký čas „chodit“ s mužem, nechat se oplodnit a potom mají svoje vlastní dítě. Nevím, do jaké míry je to vhodné. Když se později tyto ženy rozejdou, komu připadne jejich děťátko? Nu, je to asi jako u normálního rozvodu.

Mužské páry se takto zařídit nemohou. Ale řekněme si na rovinu. Je opravdu u nás hodně párů, kteří to dítě chtějí? Já sama nevím, neznám statistiky registrovaných partnerů ani netuším, kolik z nich by chtělo dítě.

Chápu ovšem, že touha po dítěti je v každém z nás, takže pokud chce homosexuální pár dítě, nevidím v tom nic zvláštního. Běžné heterosexuální manželské dvojice, které si chtějí osvojit dítě, musí přece projít řadou vyšetření, dotazníků, zkoumání.  Proto předpokládám, že i homosexuální páry by tímto museli projít. A když se ukáže, že jsou schopni, tak PROČ NE???

Poukazovat na to, že není zdravé, aby dítě vyrostlo jen u žen a neznalo mužské vzory...však tento stav je zcela normální v rodině, kde děti zůstanou třeba po rozvodu (nebo když je žena svobodná) u matky a ta je vychovává společně s babičkou a kamarádkami. Zase neznám statistiky, ale vím, že tento jev je hodně častý.

A homosexuální muži, ti mají pro změnu tolik přítelkyň mezi ženami, že ani u nich by dítě nevyrůstalo zase jen mezi chlapy, ale určitě by se děti setkávaly s jejich kamarádkami. Stále mluvíme o slušných lidech s čistým rejstříkem.

Ovšem je určitě více než nutné do testů pro registrované partnery přidat navíc nějaké podotázky, které by mohly rozkrýt, zda třeba muži nejsou nějakým způsobem úchylní a nebudou potom děti zneužívat. To samé i obráceně u žen.

Sama jsem před 24. lety žádala na úřadech o chlapečka do naší rodiny, tak vím, co půlroční zkoumání znamenalo, kolik testů jsme museli s manželem a dcerou vyplnit,  a tak si myslím, že když se takto bude postupovat i u homosexuálních párů, je to v pořádku. Vyjdou-li s čistým štítem, mohou se o dítě starat jako ostatní zdraví a normální lidé.

Nás sociální odbor celé roky sledoval, navštěvoval, dělali pro nás rodinné víkendové akce, takže jsme byli stále v kontaktu a pokud vím, dělá se to dodnes. Takže ta péče o dítě je stále sledovaná. A pokud by se dělo nějaké příkoří dítěti, od toho jsou tu úřady, aby zakročily. Leč toto platí u všech rodičů.

Takže já říkám ANO, pokud bude vše právně a sociálně ošetřeno.

Hezký den přeje Lenig

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Děkuji za obsáhlý příspěvek, ve kterém je opět spousta zajímavých argumentů. Zrovna včera šel v televizi dokument s Eduardem Cupákem, který si také přál se svým přítelem osvojit dítě, ale nakonec to vzdal, protože sám usoudil, že by na něj neměli čas a že by to prostě nešlo. Doba se posunula, takže určitě i posuzování je na vyšší úrovni.
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Osvojení dětí registrovanými partnery /ano nebo ne?

  • Byly byste pro uzákonění osvojení dětí registrovanými partnery?
  • Přijde vám to normální?
  • Nebo by vás to naopak pohoršilo?

Nebudu dávat více žádné konkrétní body ani otázky, nechám každou z vás - maminek, babiček, sester, tet i kamarádek, vyjádřit se po svém.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním pěkným dárkem: sadou misek na olivy (ty už si ale musíte koupit samy)

olivy

Reklama