Čtenářka Lenig dnešní téma pojala po svém a poslala nám komentovanou fotoreportáž z příletu čápů na „jejich“ komín. Děkuji Vám Lenig za Váš příspěvek.

Ahoj do redakce a všem ženám-in :-)!

Přeji pěkný jarní čtvrtek! S jarem souvisí i můj příspěvek.

Já tedy sama o sobě nelétám a nemám ani ambice, že bych někdy plánovala létání. Ale létají přece ptáci a také u nás máme každý rok čápy.
1


Pan čáp letos z teplých krajin (odněkud z Afriky) přiletěl minulé úterý. Navzdory dlouhé zimě to bylo jen o 5 dní později než vloni. Zrovna ale po ránu sněžilo (zatím naposledy) jako o život.
2

To se čapí sameček divil, že má hnízdo plné studené bílé peřiny. Naštěstí kolem poledne sluníčko sníh rozpustilo, tak se čápovi dobře pracovalo. Hnedle se totiž pustil do opravy hnízda. Stále odlétal a přilétal s novými stavebními prvky - klacíky a suchou trávou, kterými si opravil hnízdo, po dlouhé zimě mírně zhuntované. Potřeboval by tu ale opravit celý objekt, kde mají čápi hnízdo. Je pravda, že vloni město opravilo zeď starého pivovaru, ale zbytek objektu /zámek/ je v havarijním stavu.
3

4

Za dva dny měl čáp již hotovo a v pátek jsem pozorovala, že se točí na všechny strany a vyhlíží samičku. Ta přiletěla v sobotu.
5

6

7

Rodiče jsou tedy již pohromadě a nám již nezbývá než si počkat, kolik malých čápů letos vyvedou. Vloni byli tři, tak snad letos bude čapí rodinka zase pěkně rozroste. A doufám, že rodiče stihnout mladé čápy naučit létat, což byl vloni docela problém. Nějak se jim nechtělo nebo se báli, a tak jsme měli docela obavy, zda vůbec budou moci odletět.
8

Pěkný let nejen našim čápům přeje Lenig


Létáte ráda, nebo se bojíte?

  • Pamatujete se na svůj první let?
  • Zažila jste v letadle nějakou hrůzu?
  • Nebo naopak legraci?
  • Jak let prožíváte?
  • Toužíte, nebo toužila jste být pilotkou?
  • Čím vás přitahuje, či odpuzuje létání…

Vaše letecké historky, příběhy, úvahy videa i fotografie směřujte na notoricky známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes v 16 hodin za příspěvek, který mne nejvíce zaujme, odměním a snad ještě dnes vám do náruče svěřím krásné překvapení! Tak pište a mailujte!!!

Reklama