Kdo, že je ona Dejsinka? Čtenářka s nickem Lenig si život bez technických vymožeností rozhodně představit nedokáže. A některé spotřebiče má natolik ráda, že je i něžně pojmenovává. Více v příspěvku.

Milá redakce a milé ženy-in !
Dneska je zajímavé téma a tak začnu tím, že bych se neobešla bez počítače. To je ostatně první technická vymoženost, kterou ráno zapínám, než se pustím do dalších činností. Potom je to mobil, který na noc vypínám a hned třetí je rychlovarná konev. Bez své ranní kávy se pořádně neproberu.

Nu a další nutné jsou určitě jako pro Sašu fen, nemohu nechat své vlasy volně uschnout, byl by ze mě jiný člověk-no spíš strašidlo :-).

Pekárna Bagetka, myčka Daisy, pračka Bo(sh)ženka, vysavače Leontýnka i ta Zelená příšera (Vorwerk) jsou neodmyslitelně našimi dobrými pomocníky, bez kterých už by to nešlo a protože jsem takový malý cvok, tak jim po jejich odvedené práci poděkuji... např. „Děkuji ti  Dejsinko, žes nám umyla nádobí a ušetřila vodu a moje ruce“.

Sporák, který nemá jméno, je taky moc důležitý, dneska jsem již na něm v 6 hodin dělala oběd, protože jdu zase jednou na brigádu, tak abych měla
s sebou a manžel po práci samozřejmě.

O lednici ani nemluvím. Sice je pár dní v roce taková kosa, že bychom mohli mít potraviny na balkoně, ale teplé dny převažují a lednička je proto nutná a k ní aspoň pár šuplíčků mrazáku.

Mikrovlnka - taky nutná, i když bez ní by to šlo, když je sporák..ale trvalo by to.
Mám také různé roboty, mixéry, na které jsem si velmi zvykla, takže i ty potřebuji.
Co bych já osobně nemusela nutně mít, je televize, ale ta by zase chyběla manželovi, který rád sleduje sport a různé pořady o přírodě a o jiných zemích.

A protože už velmi spěchám, musím teď honem vymyslet, co že to považuji za nej.... hmatatelný vynález...hmmm....asi ze všeho zvolím automatickou pračku, protože když si vzpomenu, jak se u nás doma každou sobotu pralo - malá pračka vyprala a mamka 3x máchala, celé dopoledne se topilo v kotli, v koupelně bylo vedro k padnutí, táta to pak chodil věšet, aby ho mamka sprdla, že to nemá dobře udělané.

K obědu bylo něco rychlého...a snad každou sobotu se naši hádali....no, na toto nemám až tak dobré vzpomínky. Takže je to na 100% pračka.

Přeji všem krásný pondělní den a utíkám do práce.
Lenig

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Jo, jo sobotní velké prádlo, to fungovalo v mnoha rodinách. A myslím, že ta sobotní špatná nálada někde funguje dodnes (už ze zvyku :))
Děkuji, že jste napsala a mějte krásný den ve společnosti všech potřebných spotřebičů…
Saša

Téma dnešního dne 11. 3. 2013:  Technické vymoženosti

  • Bez jaké technické vymoženosti byste už nedokázala žít?
  • A proč?
  • A bez čeho byste naopak žít uměla?
  • Kterou z věcí byste klidně oželela?
    (lednička, pračka, žehlička, televizor, počítač, mobil, automobil atd. atd.)
  • Co pokládáte za největší technický vynález lidstva (hmatatelný)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek od nás obdrží kuriózní dárek: zástěrku pro manžela (ke sporáku), k tomu nádavkem pár věcí na pečení a vaření + dva ručníčky (ty zase do pračky :))

darek..

Reklama