Lékárna.cz je největší lékárnou na českém internetu. Umožňuje lidem řešit zdravotní stav zdarma prostřednictvím chatu, mailu nebo telefonem bez nutnosti kamkoliv chodit. Češi se naučili využívat internetovou poradenskou službu: letos už lékárníci zodpověděli téměř 5 tisícovek dotazů, pro zhruba 500 odpovědí pak poskytli tzv. Garanci dobré rady.

lek1.jpg

„Řešíme se zákazníky vše od drobných dotazů typu jak vytáhnout třísku či klíště a vydezinfikovat místo vytažení, přes náročnější typy lékových interakcí a správného užívání léků a doplňků stravy či používání zdravotnických prostředků. Nevyhýbají se nám ani náročné situace, například pacienti s depresemi,“ říká lékárnice Pavla Horáková, která tým lékárníků v online poradně řídí. I když je služba lékárenské rady zdarma, dostane každý pacient stejně kvalitní odbornou radu jako v kamenné lékárně - pro koho je daný produkt určen, jak se užívá, možné i nevhodné kombinace s jinými produkty.

Internetová služba zaručuje dotazovateli anonymitu. Proto často najdou odvahu konzultovat psychické a intimní problémy, se kterými nemají odvahu jít k lékaři, nebo je odrazuje přítomnost dalších zákazníků v běžné lékárně.

lek2.jpgV internetové poradně platí, že žádný zdravotní dotaz není špatný nebo zbytečný. „Máme čas, a to je důležité. Můžeme si dohledat přesné informace, protože ne všechny kombinace léků má lékárník v hlavě, nebo se složitějším zdravotním problémem zabývat důkladněji,“ říká P. Horáková. Pacienti dostanou odpověď do několika minut (na chatu), na emailu nejčastěji do 3 hodin, maximální limit na odpověď mají lékárníci do 24 hodin . Každý pacient má v Lékárna.cz dostatek času na svůj problém. „Nejnáročnější jsou situace, kdy se na nás obracejí pacienti s prosbou o pomoc v případech, kdy jim lékaři neumí pomoci,“ potvrzuje Mgr. Pavla Horáková.

Lékárna.cz jako jediná lékárna v České republice spustila loni v listopadu službu Garance dobré rady, kdy se v určitých případech zaručuje za rady svých lékárníků. Do dnešního dne lékárníci poskytli cca 500 rad s garancí a žádný z pacientů nepožádal o vrácení peněz na léčivé přípravky, které si na základě garantované rady koupil.

Lékárna.cz provozuje i slovenskou sekci online poradny pro MojaLekáreň.sk, kdy se zákazníky komunikují lékárníci ve slovenském jazyce. Na Slovensku se lidé v online komunikaci teprve osmělují, ptají se cca 5x méně než Češi a řeší nejčastěji bolest, kombinaci léků a doplňků stravy či intimní problémy. Na rozdíl od české online poradny se v její slovenské části neřeší neslušné či nevhodné dotazy a návrhy, protože úcta k lékárenské profesi je na Slovensku vyšší. 

O Lékárna.cz

Největší lékárnu na českém internetu provozuje od roku 1999 společnost Pears Health Cyber, s.r.o. Kromě širokého sortimentu pro zdraví a krásu nabízí také poradenskou službu lékárníků a v určitých případech garantuje jejich rady. Přístupem k zákazníkům a pacientům si zakládá na lidskosti, laskavosti a excelentní zákaznické zkušenosti. „Jsme tu pro každého, kdo se chce cítit lépe,“ zdůrazňuje PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel a majitel společnosti Pears Health Cyber, která Lékárna.cz provozuje. Lékárna.cz získala v roce 2022 ocenění Společensky odpovědná firma Pardubického kraje.

obrazek.png

Reklama