arp.jpg
Foto: Shutterstock

Možná jste chtěli šetřit vodou nebo byli líní ze sprchy při potřebě prostě vylézt. Každý k tomu měl zřejmě jiný důvod, ale existuje určitě spousta lidí, která to někdy udělala. Řeč je o močení ve sprše. Existuje ale hodně důvodů, proč s tím přestat.

Urogynekoložka doktorka Teresa Irwin na svém TikToku nedávno před tímto zlozvykem varovala a říká: „Musíte přestat čůrat ve sprše.“ Podle ní totiž tento zlozvyk může vést k tomu, že pokaždé, když uslyšíte zvuk vody, bude váš močový měchýř chtít močit, protože je zvyklý slyšet zvuk vody ve sprše. „Takže kdykoli si myjete ruce, umýváte nádobí, váš močový měchýř bude takříkajíc slinit, protože chce jít močit,“ dodala.

Terapeutka pánevního dna doktorka Alicia Jeffrey-Thomas to samé zopakovala ve svém vlastním videu na TikToku a zdůraznila, že tento zvyk může mít další závažné důsledky. „Pokud čůráte ve sprše vytváříte si v mozku asociaci mezi zvukem tekoucí vody a nutností močit. Zkombinujte to s dysfunkcí pánevního dna, ať už teď, nebo později, což potenciálně povede k problémům s únikem moči, když uslyšíte tekoucí vodu mimo sprchu,“ vysvětluje.

A dodává, že hlavně ženy nejsou anatomicky navrženy k tomu, abych močily ve stoje. „Vaše pánevní dno se nebude správně uvolňovat, což znamená, že svůj močový měchýř nevyprázdníte dostatečně.“

Radí jít na toaletu ještě předtím, než se spustí sprcha. „Pokud dostanete nutkání, když jste ve sprše, zkuste to ignorovat,“ říká.

Zdroje: TikTok/Teresa Irwin, TikTok/Alicia Jeffrey-Thomas

Reklama