Pobavte se při čtení příspěvku čtenářky ToryToryTory, která o sobě píše, že z bylinek požívá pouze plody kávovníku a chmelu otáčivého...

Takhle to má s léčením čtenářka ToraToraTora. Doufám, že se při čtení budete bavit stejně dobře, jako já...


Chodím k doktorům tak často, že jsem odchod své obvoďačky zaregistrovala, když už pět let spokojeně užívala důchodu. Můj odpor k bílému plášti (tím nemyslím ten bílý plášť, ve kterém chodí prodavačka v mé oblíbené masně) totiž stejně nedovoluje naměřit nějaké rozumné hodnoty a tak je prohlídka stejně bezpředmětná. Stačí mi sedět deset minut v čekárně a pouhým pročítáním letáčků žmoulajíc v ruce kartičku pojišťovny snížím tlak na minimum, zatímco tep zrychluje na pekelné otáčky. Lékařkou jsem většinou prohlášena buď za mrtvou nebo hysterickou. Proberem politiku, práci, chlapy a mažu domů. Nemám moc důvodů do ordinací chodit. Usoudila jsem, že ani jedna strana nemůže při případné návštěvě stranu druhou nikterak obohatit a tudíž je považuji za zbytečné.
Důkazem budiž jedna z mých posledních návštěv na gynekologii, kdy mi lékařka sdělila, že o vhodném léku sice neví, ale že budu mít super klimakterium. No co, napsala mi zobání a zase rok se na sebe budeme těšit.
A vlastně to musím zaklepat, ale jsem zdravá jak řípa. Žádný nebezpečný sport, kde bych si ublížila, neprovozuji. Alergiemi netrpím. Pláču jen, když kvete blbost. Rodina mi předala genofond barevný jak lečo zato bez chorob. Většinu mediálních masáží o ptačích, prasečích či jakých chřipkách beru na stejnou váhu jako informaci Blesku o potížích Karla Gotta při močení. Mám se ráda.
Z bylinek užívám jen plody kávovníku a chmele otáčivého. Obojí v kapalném stavu. Pivo dělá prý hezká těla a káva za mne ráno vstává. Pořád si ještě říkám, že díky pánům poslancům budu v pracovním procesu stejně tak dlouho, že si na mě určitě doktoři ještě zgustnou. A až se budu ještě po sedmdesátce motat na své skládačce mezi náklaďáky ráno při cestě do roboty, určitě příležitost dostanou. Možná mě to šmejkne o něco dřív.

Děti rodinnou statistiku vylepšují. I když junior by potřeboval spíš zámečníka než pediatra. V sobotu si zaklínil hlavu mezi sedačky v kině a v pondělí do plotu na vycházce se školkou.
A to jsou prázdniny teprve před námi.
ToraToraTora

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou úpravou.

Téma dne 28. 6. 2012: Lékaři vs. samoléčba

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední dnešní novince se dozvíte, které přispěvatelky jsem ocenil slíbenými dárky: výživovým doplňkem Omega-3 Max od firmy Noventis a knížkou Léčivé rostliny od Ursel Bühringové (Knižní klub, 2010).

Omegalocivky

Reklama